مرورگر سافاری بزودی گواهینامه های ssl که بیشتر از 13 ماه اعتبار داشته باشند را رد میکند

مرورگر سافاری بزودی گواهینامه های ssl که بیشتر از 13 ماه اعتبار داشته باشند را رد میکند

مرورگر سافاری بزودی گواهینامه های ssl که بیشتر از 13 ماه اعتبار داشته باشند را رد میکندSafari soon won’t accept HTTPS certificates longer than 13 months

مرورگر سافاری بزودی گواهینامه های ssl که بیشتر از 13 ماه اعتبار داشته باشند را رد میکند

توسط : admin
اپل طی انجمن CA / Browser در هفته گذشته اعلام کرد که Safari به زودی هرگونه گواهی HTTPS که بیش از 13 ماه دیگر اعتبار داشته باشند را رد می کند.

 

 انجمن CA / Browser یک کنسرسیوم داوطلبانه است که در سال 2005 به عنوان بخشی از تلاش مسئولان صدور گواهینامه و فروشندگان مرورگرها  برای اطمینان بیشتر به کاربران وب درباره وب سایتهایی که بازدید می کنند ، آغاز شد.

 

گواهینامه های HTTPS ، با استفاده از رمزگذاری TLS ، این  اطمینان را به کاربران بازدید کننده از وب سایت ها میدهد که بی خطر و قانونی هستند . با این حال ، فقط به دلیل اینکه یک سایت ایمن بوده به معنای این نیست که امنیت قطعی وجود  دارد. صادر کنندگان مجوز قبلاً صدور گواهینامه هایی با اعتبار ده ساله استفاده می کردند. در سال 2017 ، حداکثر این مدت به 825 روز کاهش یافت ، که بسیاری از مردم معتقدند هنوز خیلی طولانی است و نتوانسته اند به اندازه کافی محافظت کافی را برای کاربران وب ارائه دهند. برای کمک به حل این مشکل ، اپل تصمیم گرفته است که سافاری هرگونه گواهی HTTPS را که بیش از 398 روز تا انقضا دارد را  رد کند و یک هشدار حفظ حریم خصوصی را به بازدید کنندگان وب سایت نشان دهد.

چندین وب سایت پیشرو در حال حاضر با تصمیم اپل از جمله مایکروسافت و GitHub  شامل این موضوع میشوند .

 

میشل alpaček ، توسعه دهنده امنیت ، در وبلاگ خود تأکید کرد که برخی از مرورگرهای وب با بررسی نکردن گواهینامه ها ، بارگذاری وب سایت را سرعت می بخشند. Špaček پیشنهاد می کند از این وب سایت بازدید کنید تا ببینید مرورگر شما گواهینامه ها را بررسی می کند یا نه. قوانین جدید بر گواهی های صادر شده پس از اول سپتامبر اجرایی می شوند . اگر گواهینامه فعلی شما قبل از این تاریخ صادر شده باشد ، تا زمان انقضای آن  از تمدید مجددا خود داری کنید .

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید