Google آماده ارسال برنامه های Google App به گورستان خود است .

Google آماده ارسال برنامه های Google App به گورستان خود است .

Google آماده ارسال برنامه های  Google App به گورستان خود است .Google prepares to send Chrome apps to its infamous graveyard

Google آماده ارسال برنامه های Google App به گورستان خود است .

توسط : admin
Google جدول زمانی خود را برای پایان دادن به پشتیبانی از برنامه های Chrome اعلام کرده است ، به این معنی که سنگ قبر دیگری برای قبرستان این شرکت مورد نیاز خواهد بود.

 

تعداد محصولاتی که گوگل از بین برده ، به یک شوخی در صنعت فناوری تبدیل شده است ، اما اینبار بر خلاف  Google Wave و Google+ تعداد بیشتری از افراد  برنامه های Chrome را از دست خواهند داد .

برنامه های Chrome در نظر داشتند مانند برنامه های معمولی عملکردی مشابه داشته باشند زیرا در پنجره خود باز می شدند ولی با این حال ، امروز اکثر مردم از برنامه های وب  یا PWA ها  استفاده می کنند.

 

Google به وضوح انتظاری که از  تعامل با برنامه های Chrome و همچنین میزان استفاده از آنها داشت ، برآورده نشد .  حتی در سیستم عامل Chrome  نیز ، نیاز کمتری به آنها وجود دارد . اکنون این پلتفرم بومی از برنامه های Android پشتیبانی می کند.

ChromeOS یکی از آخرین سیستم عامل هایی است که پشتیبانی از برنامه های Chrome را از دسترس خارج میکند . ویندوز ، macOS و لینوکس نیز زودتر دسترسی به برنامه های Chrome را از سرویس خارج خواهند کرد .

 

جدول زمانی Google برای پایان دادن به پشتیبانی از برنامه های Chrome:

  • مارس 2020: فروشگاه وب Chrome پذیرش برنامه های Chrome جدید را متوقف خواهد کرد. توسعه دهندگان می توانند برنامه های موجود Chrome را تا ژوئن 2022 به روز کنند.
  • ژوئن 2020: پشتیبانی از برنامه های Chrome در Windows ، Mac و Linux را پایان دهید. مشتریانی که Chrome Enterprise و Chrome Education Upgrade را دارند ، می توانند جهت پشتیبانی تا دسامبر 2020 دسترسی داشته باشند.
  • دسامبر 2020: پشتیبانی از برنامه های Chrome در Windows ، Mac و Linux را به پایان خواهد رسید.
  • ژوئن 2021: پشتیبانی نهایی از برنامه های NaCl ، PNaCl و PPAPI.
  • ژوئن 2021: پایان پشتیبانی از برنامه های Chrome در سیستم عامل Chrome. مشتریانی که Chrome Enterprise و Chrome Education Upgrade را دارند ، از ژوئن 2022 به یک خط مشی برای گسترش پشتیبانی دسترسی خواهند داشت.
  • ژوئن 2022: پایان پشتیبانی از برنامه های Chrome در سیستم عامل Chrome برای همه مشتریان.

 

آنتونی لافورگ ، مدیر فنی ، تیم Platform Chrome ، در پست وبلاگ خود نوشت: "به نمایندگی از تیم Chrome ، ما از جامعه توسعه دهندگان بخاطر ساختن تجربیات عالی با استفاده از برنامه های Chrome تشکر می کنیم و مشتاقانه منتظر دیدن تجربه های مشابهی هستیم که از استانداردهای وب استفاده می کند. به عنوان مثال ، PWA) در همه مرورگرهای مدرن. "

 

بنابراین ، به طور خلاصه ، برنامه های Chrome تا دسامبر امسال دیگر در ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس نخواهند بود. برای سیستم عامل Chrome ، این برنامه ها تا سال 2022 زنده خواهند ماند.

 

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید