برای سال 2020 برای آینده و شغل بهتر چه زبان برنامه نویسی یاد بگیریم

برای سال 2020 برای آینده و شغل بهتر چه زبان برنامه نویسی یاد بگیریم

برای سال 2020  برای آینده و شغل بهتر چه زبان برنامه نویسی یاد بگیریمBest Programming Languages to Learn in 2020 for Job  and  Future

برای سال 2020 برای آینده و شغل بهتر چه زبان برنامه نویسی یاد بگیریم

توسط : admin
ممکن هست تا به حال اسم زبانهای برنامه نویسی و یا شغل برنامه نویسی مطالبی شنیده باشید و یا حتی اینکه برنامه نویسی هستید و میخواهید بدونید که در سال 2020 چه زبان جدیدی یاد بگیرید . ما با شما هستیم تا در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم .

 

مهمترین مهارت یادگیری در دنیای امروز ، این است که بدانید چگونه میشود  برای کامپیوتر برنامه نوشت . امروزه رایانه ها تقریباً در هر صنعتی وارد شده اند. به صورت خودکار در هواپیما یا سرعت سنج دیجیتال در دوچرخه شما ، کامپیوترها به اشکال مختلف ما را احاطه کرده اند. کامپیوترها برای دستیابی به مقیاس مناسب برای یک سازمان بسیار مفید هستند. دیگر روزهای کاربرد  قلم و کاغذ رفته است. امروزه ، برای ذخیره و دسترسی به اطلاعات خود ، کاملاً به رایانه احتیاج دارید.

 

جوامع برنامه نویسی و توسعه دهندگان با سرعت بیشتری نسبت به گذشته ظاهر می شوند. زبانهای برنامه نویسی متنوع و جدید ارائه می شود که برای دسته های مختلف توسعه دهندگان (مبتدیان ، متوسط ها و حرفه ای ها) و همچنین برای موارد مختلف استفاده (برنامه وب ، برنامه های تلفن همراه ، توسعه بازی ، سیستم توزیع شده و غیره) مناسب است. هر مبتدی با این سؤال که "چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرم دچار سرگشتگی می شود؟" اجازه دهید نگاهی به بهترین زبان های برنامه نویسی بیندازیم تا در سال 2020 برای یک شغل و آینده بهتر آن را یادبگیریم :

 

1- Python :

پایتون بدون شک صدرنشین این لیست است. پایتون به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری اول پذیرفته شده است. پایتون یک زبان برنامه نویسی سریع ، کاربردی و با کاربرد آسان است که به طور گسترده برای توسعه برنامه های وب مقیاس پذیر مورد استفاده قرار می گیرد. YouTube ، Pinterest ، SurveyMonkey همگی توسط پایتون ساخته شده اند. پایتون پشتیبانی عالی از کتابخانه ها را ارائه می دهد و جامعه توسعه دهنده  بسیار بزرگی دارد. این زبان برنامه نویسی یک نقطه شروع عالی برای مبتدیان است. کسانی که به دنبال شغل بهتر هستند  حتماً باید Python ASAP را یاد بگیرید! بسیاری از استارتاپ ها از پایتون به عنوان پشته اصلی با پس زمینه خود استفاده می کنند ، بنابراین ، این یک فرصت بزرگ برای توسعه دهندگان است که با پایتون آشنا شوند و آن را یاد بگیرند . در اینجا نمونه ای از برنامه پایتون "سلام جهان!" را میبینید :

 print “Hello World!"

 

بله ، پایتون خیلی ساده است! هرکسی که مایل است به یک استارت آپ بپیوندد ، باید به برنامه نویسی پایتون تسلط یابد.

سطح دشواری: یادگیری آسان. بهترین زبان برای مبتدیان. 5 از 5

فرصت شغلی: بسیا زیاد ! 5 از 5

 

مزایای پایتون :

 

 

معایب پایتون :

 

 

2- Java :

جاوا یکی دیگر از گزینه های محبوب در سازمان های بزرگ است و ده ها سال است که همچنان اینگونه باقی مانده است. جاوا به طور گسترده ای برای ساخت برنامه های وب در مقیاس سازمانی استفاده می شود. جاوا بسیار پایدار است و بنابراین ، بسیاری از شرکتهای بزرگ آن را تائید کرده اند. اگر به دنبال شغل مبتنی بر توسعه در یک سازمان بزرگ هستید ، جاوا همان زبانی است که شما باید یاد بگیرید. جاوا همچنین در توسعه برنامه Android کاربرد گسترده ای دارد. تقریباً هر شغلی امروز به یک برنامه Android نیاز دارد به دلیل این واقعیت که امروزه میلیاردها کاربر Android وجود دارد. با توجه به این واقعیت که گوگل یک چارچوب عالی برای توسعه مبتنی بر جاوا - Android Studio - ایجاد کرده است ، فرصتی بزرگ برای توسعه دهندگان Java ایجاد شده است .

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط 4 از 5

فرصت شغلی: بسیار زیاد 4.5 از 5

 

مزایای جاوا:

 

 

معایب جاوا :

 

3- C++/C :

C ++ / C  مانند نان و کره در برنامه نویسی است. تقریباً تمام سیستمهای سطح پایین مانند سیستم عامل ، سیستم فایل و غیره با C / C ++ نوشته شده اند. اگر می خواهید یک برنامه نویس در سطح سیستم باشید ، C ++/ C  زبانی است که باید یاد بگیرید.++ C  همچنین به دلیل  این واقعیت که بسیار سریع و پایدار است توسط برنامه نویسان  مورد استفاده قرار می گیرد.++ C  همچنین چیزی به نام STL - کتابخانه الگوی استاندارد ارائه می دهد. STL مجموعه ای از کتابخانه های آماده برای ساختار داده های مختلف ، عملیات حسابی و الگوریتم ها است. پشتیبانی از کتابخانه های زیاد و سرعت زبان باعث می شود انتخاب محبوب باشد .

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط 3 از 5

فرصت شغلی: متوسط 3.5 از 5

 

مزایای C++/C :

 

 

معایب C++/C :

 

 

4- JavaScript :

JavaScript زبان برنامه نویسی "frontend" است. جاوا اسکریپت به طور گسترده ای برای طراحی برنامه های تعاملی سمت کلاینت استفاده می شود. به عنوان مثال ، هنگامی که روی دکمه ای کلیک می کنید که پنجره باز شود ، منطق از طریق JavaScript پیاده سازی شده است.

این روزها ، بسیاری از سازمان ها ، به ویژه استارتاپ ها ، از NodeJS استفاده می کنند که یک محیط زمان اجرا مبتنی بر JavaScript است. Node.js به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از JavaScript برای اسکریپت نویسی در سمت سرور استفاده کنند. اسکریپت های در حال اجرا توسط سرور برای تولید محتوای صفحه وب پویا قبل از ارسال صفحه به مرورگر وب کاربر. از این رو اکنون با JS ، می توانید از یک زبان برنامه نویسی برای اسکریپت های سمت سرور و کلاینت  استفاده کنید. اگر به دنبال  تخصص فنی عالی برای راه اندازی کار مورد علاقه خود هستید ، باید به طور جدی به یادگیری JavaScript بپردازید .

سطح دشواری: یادگیری آسان  4.5 از 5

فرصت شغلی: بسیار بالا 5 از 5

 

مزایای JavaScript :

 

 

معایب JavaScript  :

 

 

5- Go programming language :

Go ، همچنین با نام Golang شناخته می شود ، یک زبان برنامه نویسی است که توسط گوگل ساخته شده است. Go پشتیبانی عالی برای حالت چند رشته ای ارائه می دهد و بنابراین ، توسط بسیاری از شرکت ها که به سیستم های توزیع شده بسیار متکی هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد. Go به طور گسترده در استارت آپ ها در Silicon Valley مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، مورد تائید توسط شرکت ها / استارتاپ های هندی میباشد . کسانی که مایل به پیوستن به یک استارتاپ در سیلیکون ولی و متخصص در  برنامه نویسی هسته سیستم عامل ها هستند ، باید استاد گولنگ باشند.

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط  3 از 5

فرصت شغلی: متوسط 5 از 5

 

مزایای Golang :

 

معایب Golang :

 

 

6- R :

زبان برنامه نویسی R یکی از متداول ترین زبان های برنامه نویسی برای تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشینی است. R  فریمورک های عالی و کتابخانه های داخلی برای توسعه الگوریتم های قدرتمند یادگیری ماشین فراهم می کند. R همچنین برای محاسبات آماری عمومی و همچنین گرافیک استفاده می شود. R به خوبی توسط شرکتها پذیرفته شده است. کسانی که مایل به پیوستن به تیم "تجزیه و تحلیل" یک سازمان بزرگ هستند ، حتماً باید R را بیاموزند.

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط 3 از 5

فرصت شغلی: زیاد 4 از 5

 

مزایای R :

 

 

معایب R :

 

 

7-  Swift :

Swift زبان برنامه نویسی است که برای توسعه برنامه های iOS استفاده می شود. دستگاه های مبتنی بر iOS به طور فزاینده ای محبوب هستند . به عنوان مثال ، آیفون اپل سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده و رقابت سختی را با اندروید دارد . بنابراین ، کسانی که می خواهند در جامعه این  فعالیت کنند ، می توانند برنامه نویسی Swift را یاد بگیرند.

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط 3.5 از 5

فرصت شغلی: زیاد 4 از 5

 

 

 

مزایای Swift  :

 

 

معایب Swift  :

 

 

8- PHP :

PHP از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بک اند است. اگرچه PHP با Python و JavaScript با رقابت سختی روبرو است ، اما بازار هنوز هم به تعداد زیادی از توسعه دهندگان PHP احتیاج دارد. افرادی که مایل به پیوستن به یک سازمان با سابقه خوب به عنوان توسعه دهنده بک اند هستند ، باید برنامه نویسی PHP را یاد بگیرند.

سطح دشواری: یادگیری آسان  4.5 از 5

فرصت شغلی: بسیار زیاد 4.5 از 5

 

مزایای PHP :

 

 

معایب PHP :

 

 

9- #C :

C # یک زبان برنامه نویسی با اهداف متنوع  است که توسط مایکروسافت ساخته شده است. C # به طور گسترده ای برای برنامه نویسی بک اند ، ساختن بازی ها (با استفاده از یونیتی) ، ساختن برنامه های تلفن همراه ویندوز و موارد دیگر استفاده می شود.

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط  3.5 از 5

فرصت شغلی: متوسط 2.5 از 5

 

مزایای #C :

 

 

معایب #C :

 

 

10- MATLAB  :

MATLAB ابزاری برای تجزیه و تحلیل آماری است که در صنایع مختلف برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. MATLAB به طور گسترده در صنعت بصری رایانه و پردازش تصویر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سطح دشواری: یادگیری آسان تا متوسط  3 از 5

فرصت شغلی: زیاد 4 از 5

 

مزایای MATLAB  :

 

 

معایب MATLAB  :

 

 

جمع بندی : 

 

پایتون و جاوا اسکریپت در دنیای استارتاپ داغ هستند. بسیاری از استارت آپ ها از Django (Python) ، Flask Python و NodeJS JavaScript  به عنوان چارچوب های در بک اند خود استفاده می کنند. Python و JavaScript برای یادگیری آسان هستند و به همین دلیل بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری برای مبتدیان محسوب می شوند. علاوه بر این ، هر دو آنها یک فرصت عظیم بازار را نیز فراهم می کنند. بنابراین ممکن است کسانی که به دنبال تغییر شغل هستند نیاز باشد که آنها را یاد بگیرند.

جاوا و PHP در دنیای شرکت ها داغ هستند. بسیاری از سازمان ها از Spring (Java) و Codeigniter (PHP) به عنوان چارچوب بک اند وب استفاده می کنند.

R و MATLAB در دنیای Data Analytics داغ است. اگر می خواهید در Data Analytics یا Data Science Analytics پیشرفت کنید ، این زبانها برای یادگیری هستند.

C / C ++ و Golang گزینه های برتر در ساخت سیستم های کم تأخیر و مقیاس پذیر هستند.

امیدوارم تاکنون جواب خود را در مورد "کدام زبان برنامه نویسی برای شروع یاد بگیرم؟" پیدا کرده باشید. خیلی دوست دارم که سوالات خود را در کامنت مطرح کنید ، و من خوشحال می شوم که پاسخ دهم.آرزوی بهترین ها رو برای همه شما دارم .

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید