چگونه یک توسعه دهنده وب شویم

چگونه یک توسعه دهنده وب شویم

چگونه یک توسعه دهنده وب شویمHow to become a Web Developer

چگونه یک توسعه دهنده وب شویم

توسط : admin
توسعه دهندگان وب بخشی جدایی ناپذیر از عصر اینترنت هستند. وب سایت ها و صفحات تلفن همراه که ما بیشترین اطلاعات را از آنها کسب می کنیم ، خریدهای خود و موارد دیگر را انجام می دهیم ، همه توسط توسعه دهندگان وب ساخته و مدیریت می شوند.

 

توسعه دهندگان وب افرادی هستند که وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه را طراحی و توسعه می دهند. آنها از چندین زبان برنامه نویسی برای پیاده سازی ویژگی های مورد نیاز استفاده می کنند. یک وب یا یک برنامه تلفن همراه دارای مؤلفه های مختلف زیادی است که در جهت عملکرد کل سیستم با هم کار میکنند . با توجه به این طبیعت پیچیده ، توسعه دهندگان وب به طور کلی به عنوان توسعه دهندگان وب Front-End ، توسعه دهندگان وب Back-End یا توسعه دهندگان Full Stack تخصص دارند.

 

چگونه به یک توسعه دهنده وب تبدیل شویم ؟

 

توسعه دهندگان وب Front-End که به عنوان توسعه دهندگان Client-Side نیز شناخته می شوند ، بر روی نمای ظاهری و حسی برنامه وب کار می کنند. توسعه دهندگان Back-End از زبان های برنامه نویسی و پایگاه داده های رابطه ای استفاده می کنند تا فرانت اند و جلوه اصلی سایت  را با back-end ادغام کنند. با گذشت زمان ، مجموعه مهارتهای توسعه دهندگان فرانت اند و بک اند با هم یکپارچه شد و اکنون  ، صنعت ،  توسعه دهندگانی را با مهارت در هر دو ترجیح می دهد. چنین کارشناسانی ، Full Stack Developers خوانده می شوند که هم مهارت های Front-End و هم Back-End Development را دارند.

 

اجازه دهید مهارتهایی را که برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب لازم است ، مرور کنیم :

 

1-  Graphics یا UI :

کسب دانش در زمینه گرافیک یا رابط کاربری در درک جنبه زیبایی شناختی طراحی وب به شما این امکان را میدهد تا هنگام نمایش گرافیک سایت ، مشکلات سازگاری بین مرورگرهای وب را شناسایی و حل کنید.

 

2-HTML, CSS, JavaScript :

اینها پایه و اساس ساخت وب هستند که به یک توسعه دهنده اجازه می دهند ساختار ، سبک و محتوای وب سایت را ایجاد کند. داشتن دانش اضافی در مورد كتابخانه های دیگر مانند jQuery ، LESS ، Angular و React JS بسیار خوب  است. HTML ساختار ارائه را تعریف می کند. زبان برنامه نویسی که در کد HTML تعبیه شده است. CSS یا Cascading Style Sheet با در اختیار گرفتن دستورات مختلف ساختار و نظم نمایش را کنترل می کند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان را قادر می سازد تا طرح صفحه ، رنگ ها ، قلم ها و افزودن جلوه های انیمیشن را تنظیم کنند. جاوا اسکریپت به صورت عادی قدرتی دارد که به تعامل بیشتر صفحه وب کمک می کند. اینها ویژگی های نفیسی را ارائه می دهند که به واکنشگرا بودن صفحات وب کمک می کند. با داشتن اطلاعات در مورد Json شما قادر به دستکاری Dom با استفاده از جاوا اسکریپت هستید .

 

3-CMS :

سیستم های مدیریت محتوا برنامه ای است که به کاربران امکان می دهد محتوای یک وب سایت را به طور موثر منتشر و مدیریت کنند. این رابط کاربری بصری است که به ایجاد و تغییر محتوای صفحه وب کمک می کند. در حالی که تخصص در برنامه نویسی محض در اینجا مورد نیاز نیست ، دانش در HTML و CSS بسیار ضروری است. بسته به CMS مورد استفاده ، می توانید با نصب افزونه ها و ماژولها ، ویژگی های پیشرفته را پیاده سازی کنید. وردپرس ، جوملا ، دروپال ، مگنتو ، لاراول ، Typo3 ، Serendipity ، Chamilo ،سیستم های مدیریت محتوای معدودی هستند که ارزش افزوده شدن به دانش شما را دارند.

 

4-UX :

تجربه کاربر مستقیماً به دانش طراحی مربوط نمی شود. UX  به درک تحلیلی و فنی چگونگی عملکرد یک برنامه وب اشاره می کند. این درک عواملی است که کاربران را در سایت نگه می دارد ، به آنها کمک می کند تا آنچه را که به دنبالش می گردند به ص روت بهینه تر شده ای ، پیدا کنند .

 

5- Programming Languages (زبانهای برنامه نویسی) :

زبان های برنامه نویسی به پیاده سازی ویژگی های تعاملی در وب سایت کمک می کنند. آنها مسئول ذخیره ، به روزرسانی ، دستکاری و دسترسی به داده ها از پایگاه داده بر روی رابط کاربر هستند. بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف در بازار موجود است. برای توسعه وب ، زبانهای اصلی برنامه نویسی که باید با آنها آشنا شوید عبارتند از Java ، Javascript ، .NET ، PHP ، Perl ، Python ، C ، C ++ و Ruby. انتخاب یک زبان برنامه نویسی عمدتاً بستگی به پشته نرم افزار و نوع پروژه در دست توسعه دارد.

 

6- RDBMS (دیتا بیس ها) :

برنامه های وب   در صورت لزوم باید داده هایی را که برای دسترسی به آنها در دسترس هستند ذخیره کنند که این امر نیاز به دانش خوبی از سیستم مدیریت پایگاه داده های رابطه ای دارد . یک توسعه دهنده وب برای ایجاد ، به روزرسانی ، دستکاری و دسترسی به بانک اطلاعاتی به سطح مطلوب خود ، باید درک خوبی از آن پایگاه داده  داشته باشد. او باید تفاوت بین یک رابطه داده و یک پایگاه داده غیر مرتبط را به همراه دانش XML / JSON درک کند. دانستن ویژگی های یک پایگاه داده رابطه ای ، ذخیره سازی وب ، دانش در مورد NoSQL و اتصالات پایگاه داده باعث تقویت شغل به عنوان توسعه دهنده وب می شود.

 

7- Software Stack :

این مجموعه از زیر سیستم های نرم افزاری است که به صورت هم زمان با یکدیگر کار می کنند تا بتوانند بدون نیاز به هیچ نرم افزاری اضافی ، یک بستر برای پشتیبانی از یک برنامه ایجاد کنند. یک برنامه در حال اجرا در واقع بخشی از برنامه ای است که در پشت صحنه در حال اجرا است . صرف نظر از اینکه  در پشت صحنه چه برنامه ای در حال اجرا ست همیشه در معماری آنها شباهتهایی وجود دارد. نمونه هایی از نرم افزارهای مختلف برای توسعه وب عبارتند از:

  • [ LAMP :  [Linux | Apache | MySQL | PHP
  • [MERN : [MongoDB | Express | React | Node.js
  • [ MEAN :  [MongoDB | Express | Angular | Node.js

درک کار از نرم افزار هنگامی که روی یک پروژه کار می کنید لازم است زیرا بینش فنی بهتری به نرم افزار در حال توسعه می دهد. می توانید عملکرد را بهینه کرده ، تغییرات مورد نظر را انجام داده و مشکلات فنی را برطرف کنید.

 

8- SEO :

بهینه سازی موتور جستجو ممکن است به عنوان یک الزام اجباری برای توسعه دهنده وب حساب نشود. اما دانش در این زمینه به شما کمک می کند که از همان ابتدا وب سایت را به عنوان Freindly SEO  ایجاد کنید. در طولانی مدت ، این امر تلاش متخصصان سئو را سهولت می بخشد ، اما با انجام اینکار ، برنامه وب شانس بهتری برای موفقیت دارد .

 

جمع بندی :

داشتن تمام مهارتهای فوق امکان انتخاب از بین فرصتهای زیاد شغلی را به شما می دهدکه این امر  شما را برای داشتن طیف گسترده ای از نقش های شغلی  واجد شرایط میکند . در بازار امروز ، توسعه دهندگان وب موظف هستند بیش از یک مجموعه مهارت خاص را داشته باشند. آینده این شغل بسیار روشن است . این روزها بسیاری از مردم با شناختن این شغل قصد برای یادگیری آن مشتاق می شوند ، هرچند که راه دراز  و طاقت فرسایی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده کامل نیاز است ، اما قطعا برای ساختن آینده ای بهتر ارزشش را خواهد داشت . 

 

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید