بهترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال های 2019 و 2020

بهترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال های 2019 و 2020

بهترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال های 2019 و 2020Top Mobile App Development Frameworks in 2019-2020

بهترین فریمورک های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال های 2019 و 2020

توسط : admin
در اجرای استراتژی های شغلی مناسب ، تغییرات بزرگی ایجاد شده است. اکثر شرکت ها از توسعه وب سایت ها به تولید برنامه های تلفن همراه تغییر رویه می دهند ، این یک عکس العمل سریع و هدفمند برای دستیابی به مخاطبان خودشان است. با ما باشید تا با بهترین ابزارهای توسعه موبایل در سال 2019 و 2020 آشنا شویم .

 

با این حال ، صنعت اپلیکیشن موبایل نیز یکی از رقابتی ترین مراحل چرخه خود را که شامل انتخاب چارچوب مناسب به همراه یک بستر مناسب و استراتژی توسعه محور است را طی میکند . با گذشت سال ها ، روند رو به رشد در تعداد زبان های برنامه نویسی برای سیستم عامل های Android و همچنین سیستم عامل های iOS باعث افزایش این ابزارها شده است . در حقیقت ، توسعه اپلیکیشن های cross-platform نیز به سرعت مورد توجه قرار گرفته و مطمئناً می توانید بهترین فریم ورکها را برای این تحول بزرگ انتخاب کنید.

 

معرفی بهترین فریمورکهای توسعه اپ موبایل  در سالهای 2019 و 2020

بیایید نگاهی به برخی از چارچوب های محبوب توسعه برنامه تلفن همراه بیندازیم که به ابزاری مهم برای توسعه دهندگان در سال های 2019-2020 تبدیل شده اند :

 

1- React Native :

ری اکت نیتیو اولین فریمورک محبوب چند سکوئی است که توسط پادشاه رسانه های اجتماعی ،  فیس بوک راه اندازی شده است. اگرچه حدود 7 سال پیش در سال 2013 آغاز به کار کرد اما به یکی از گزینه های برتر برای توسعه دهندگان برنامه تلفن همراه تبدیل شده است.

react native چیست

React Native اساساً چارچوبی متن باز است كه انواع IDE ها و دیگر ابزارهای توسعه برنامه تلفن همراه پشتیبانی کامل را از آن ارائه می دهند ، که یکی از چارچوبهای بهینه جاوا اسکریپت برای ایجاد برنامه های نیتیو برای هر دو سیستم عامل Android و iOS میباشد .

 

2- Flutter :

Flutter توسط Google راه اندازی شد و SDK های برای توسعه برنامه های تلفن همراه منبع باز است. فلاتر یک ابزار محبوب cross-platform است و به زبان دارت نوشته شده است.

 

فلاتر چیست

 

با این حال ، وقتی صحبت از انتخاب فریمورک می شود ، یکی از  بهترین راه ها برای توسعه برنامه های ترکیبی است. این دستگاه از موتور رندر 2D به نام Skia برای توسعه  تصاویری شبیه به Material Design و سبک Cupertino استفاده میکند . همچنین آزمایش پروژه در Flutter بسیار ساده است. در صورت بروز هر اشتباهی نیازی به ر اه اندازی و ریست پروژه خود ندارید.

 

3- Ionic :

Ionic یکی از چارچوب های پرکاربرد است که برای توسعه برنامه های تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد. نکته جالب توجه این است که این فیمورک رایگان است. Ionic معمولاً یک چارچوب سمت کلاینت است که با ترکیبی از HTML ، CSS3 و JavaScript در ساختن برنامه های موبایل نیتیو کمک می کند.

 

ionic framework چیست

 

فریم ورک Ionic همچنین از جدیدترین دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند و قبل از راه اندازی نهایی آن در بازار ، بستری محکم برای توسعه برنامه تلفن همراه آماده کرده است .عناصر HTML5 در ساخت برنامه های ترکیبی نیز کمک فراوانی می کند. شکی نیست که  میتوان آن را به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای توسعه برنامه های PWA  نیز در نظر گرفت .Ionic  می تواند با کیت توسعه نرم افزار قدرتمند مانند Angular عملکرد خوبی داشته باشد. همچنین بهترین عملکرد با PhoneGap و Cordova نیز دارد .

 

4- Xamarin :

پیکر مایکروسافت Xamarin را معرفی کرد. برای استفاده بهینه از Xamarin ، توسعه دهندگان برای تولید برنامه های  Android ، iOS و Windows  باید زبان سی شارپ را یاد بگیرند.شما می توانید با یکبار کد نویسی خروجی برنامه خود را برای پلتفرم های ذکر شده تهیه نمائید که این امر باعث سرعت و کنترل زمان بهتر میشود .

 

5-Adobe PhoneGap :

Adobe PhoneGap  یک چارچوب توسعه برنامه cross-platform است که از طریق آن توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را در JavaScript ، HTML5 و CSS توسعه دهند. اگر قصد ایجاد برنامه ترکیبی داریدمیتوانید آن را در صدر لیست اولویت های خود قرار دهید .

این چارچوب شگفت انگیز نه تنها ارائه بهترین عملکرد در کلاس است بلکه آزادی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد تا بتوانند بدون محدودیت سخت افزاری کار کنند. این برنامه می تواند علاوه بر Android و iOS ، تقریباً برای همه سیستم عاملهای اصلی برنامه ایجاد کند. همچنین شما می توانید با افزودن افزونه ها ، قابلیت های بیشتری را اضافه کنید.

 

6- Corona SDK :

Corona SDK در مقایسه با سایر چارچوب های توسعه موبایل ده برابر سریعتر است. یکی از جنبه های مهم این است که توسط Lua پشتیبانی می شود ،که  یک زبان برنامه نویسی سبک است که سرعت ، سهولت استفاده و انعطاف پذیری را برای توسعه برنامه ها ارائه می دهد. بنابراین ، اگر مجبور شوید بدون نیاز به کیفیت برنامه ، با سرعت مناسب کد نویسی کنید ، این انتخاب شماست. علاوه بر این ، این برنامه همچنین رایگان است و از Windows و Mac OS نیز پشتیبانی می کند.

 

7- JQuery Mobile :

jQuery یک چارچوب توسعه HTML5 است. یکی از واقعیت هایی که آن را منحصر به فرد می کند این است که می تواند در تمام دستگاه ها فقط با یک نسخه کد اجرا شود. شما می توانید از این چارچوب برای ساختن برنامه موبایل و همچنین وب سایت ها استفاده کنید و از انواع سیستم عامل های مختلف از جمله Windows ، Mac OS ، Blackberry ، Firefox و Kindle و غیره پشتیبانی های گسترده ای بدست آورید.

می توانید نسخه jQuery را در دو نوع دانلود کنید. به عنوان یک چارچوب سفارشی یا آخرین نسخه پایدار. این امر به آسانی نشان می دهد که محبوبیت و تقاضای آن با رشد سریع برنامه در ترکیب با افزونه ها رو به افزایش است.

 

8- Intel XDK :

یکی از  چارچوب های توسعه برنامه تلفن همراه چند سکوئی است که می تواند با افزودن ماژول ها در ایجاد برنامه ها کمک کند. می توانید برای همه دستگاه ها برنامه واکنشگرا  و تعاملی ایجاد کنید. 

همچنین باعث می شود جدا از توسعه برنامه ، کار تست ، اشکال زدایی و شبیه سازی آسان تر شود. چارچوب Intel XDX همچنین از فناوری های آینده نگر مانند IoT و چارچوب محبوب مانند Node.js پشتیبانی می کند.

شما همچنین می توانید در صورت ایجاد هرگونه تغییر ، از پیش نمایش پروژه خود به صورت زنده استفاده کنید. شما همچنین می توانید از گزینه کشیدن و رها کردن  برای توسعه برنامه ها استفاده کنید .

 

9- Native Scripts :

Native Scripts عنوان یکی از چهارچوبهای برتر برای توسعه برنامه های ترکیبی رتبه بندی شده است. Telerik ، یک شرکت نرم افزاری مستقر در بلغارستان ، که از این چارچوب پشتیبانی کرده و روند رشد و توسعه آن را به عهده دارد  . 

برنامه ها با استفاده از Native Scripts از همان API های مشابه Xcode یا Android Studio استفاده می کنند. در قالب آموزش از وب سایت رسمی تلریک کمک کافی دریافت خواهید کرد.

 

10- Mobile Angular UI :

Mobile Angular UI چارچوب Bootstrap و Angular را ترکیب می کند.که این موضوع  روند توسعه را ساده تر می کند و می توانید با استفاده از HTML5 برنامه ها را بسازید.

توسعه دهندگان همچنین می توانند با استفاده از fastclick.js و overthrow.js تجربه بی نظیری را ارائه دهند. این یک چارچوب رایگان است.

 

جمع بندی :

این چارچوب ها مهمترین ابزار  توسعه دهندگان برای ساختن هر برنامه موبایل یا وب هستند. لازم به یادآوری است که هر پروژه یا اپلیکیشن نیاز متفاوتی دارد و بنابراین انتخاب چارچوب باید با دقت و پس از مشخص کردن سایر عوامل اساسی انجام شود. در سال 2020 شاهد ظهور بسیاری از چارچوب های محبوب خواهیم بود اما اینها در صدر لیست اولویت های توسعه دهندگان قرار می گیرند.

 

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید