ری اکت نیتیو چیست ؟ معرفی و ویژگی ها ...

ری اکت نیتیو چیست ؟ معرفی و ویژگی ها ...

ری اکت نیتیو چیست ؟ معرفی و ویژگی ها ...whats react native? introduction

ری اکت نیتیو چیست ؟ معرفی و ویژگی ها ...

توسط : admin
React Native یک فریم ورک جاوا اسکریپت برای نوشتن برنامه های نیتیو واقعی کاربردی تلفن برای iOS و Android است. این کتابخانه برای ایجاد رابط های کاربر بر اساس React ، کتابخانه جاوا اسکریپت فیس بوک است ، اما به جای هدف قرار دادن مرورگر ، سیستم عامل های تلفن همراه را هدف قرار می دهد.

 

به عبارت دیگر: توسعه دهندگان وب هم اکنون می توانند برنامه های تلفن همراه بنویسند که واقعاً "native" به نظر می رسند ، همه با راحتی جاوا اسکریپت که قبلاً آنها را می شناسیم و دوست داریم آشنا هستند . بعلاوه ، بیشتر کدی که می نویسید می تواند بین سیستم عامل ها به اشتراک گذاشته شود ، React Native امکان توسعه همزمان هم برای Android و هم برای iOS را آسان می کند.

 

برنامه React Native مشابه React for the Web ، با استفاده از ترکیبی از JavaScript و نشانه گذاری XML-esque ، معروف به JSX نوشته شده است. سپس ، تحت React Native API ارائه دهنده بومی را در Objective-C (برای iOS) یا جاوا (برای اندروید) فراخوانی می کند. بنابراین ، برنامه شما با استفاده از مؤلفه های UI واقعی موبایل ، و نه وب ویوو ، ارائه خواهد شد و مانند سایر برنامه های تلفن همراه ظاهر و احساس خواهد داشت . React Native همچنین رابط های JavaScript را برای API های سیستم عامل در معرض دید قرار می دهد ، بنابراین برنامه های React Native شما می توانند به ویژگی های پلتفرم مانند دوربین تلفن یا محل کاربر دسترسی پیدا کنند.

 

React Native در حال حاضر از iOS و Android پشتیبانی می کند و قابلیت گسترش در سیستم عامل های آینده را نیز دارد. در این مقاله، iOS و Android را پوشش خواهیم داد. اکثریت قریب به اتفاق کدی که می نویسیم کاملاً پلتفرم است. و بله: شما واقعاً می توانید از React Native برای ساختن برنامه های کاربردی موبایل ، استفاده کنید! برخی از حکایات: Facebook ، Palantir و TaskRabbit در حال حاضر از آن برای تولید برنامه های کاربر محور استفاده می کنند.

 

مزایای ری اکت نیتیو :

این واقعیت که React Native در واقع با استفاده از API های استاندارد  ، رندر سیستم عامل میزبان خود ارائه می دهد ، این امکان را فراهم می آورد تا از بیشتر روشهای موجود در توسعه برنامه cross-platform مانند Cordova یا Ionic جدا شود. روش های موجود برای نوشتن برنامه های تلفن همراه با استفاده از ترکیبی از JavaScript ، HTML و CSS معمولاً با استفاده از وب ویوو ها ارائه می شود. اگرچه این رویکرد می تواند مؤثر باشد اما در مورد عملکرد نیز دارای اشکالاتی است. علاوه بر این ، آنها معمولاً به مجموعه عناصر UI بومی سیستم عامل میزبان دسترسی ندارند. وقتی این چهارچوبها سعی می کنند عناصر UI بومی را تقلید کنند ، معمولا نتایج خوبی حاصل نمیشود و فناوری وب ویوو برای موبایل دیگر از رده خارج شده است .

 

در مقابل ، React Native در واقع نشانه گذاری شما را به عناصر UI واقعی و بومی ترجمه می کند ، و از ابزار موجود برای ارائه نمایش در هر سکو که با آن کار می کنید استفاده می کند. علاوه بر این ، React به طور جداگانه از موضوع اصلی UI کار می کند ، بنابراین برنامه شما می تواند عملکرد بالا را بدون قربانی کردن قابلیت حفظ کند. چرخه به روزرسانی در React Native همانند React است: هنگامی که عوض می شود یا وضعیت را تغییر می دهد ، React Native چرخه وضعیت را دوباره ابروز میکند . تفاوت عمده React Native و React در مرورگر این است که React Native این کار را با استفاده از کتابخانه های UI در سیستم عامل میزبان خود انجام می دهد ، نه اینکه از HTML و CSS استفاده کند.

 

برای شما توسعه دهندگانی که عادت به کار با وب همراه با React  دارید ، بدان معنی است که می توانید ضمن استفاده از ابزارهای آشنا ، برنامه های تلفن همراه را با عملکرد و نگاه و احساس یک برنامه بومی بنویسید. React Native همچنین پیشرفتی در توسعه عادی موبایل در دو حوزه دیگر نشان می دهد: تجربه توسعه دهنده و پتانسیل توسعه کراس پلتفرم.

 

تجربیات توسعه دهندگان  ری اکت نیتیو :

اگر قبلاً توسعه دهنده موبایل بوده اید ، ممکن است تعجب کنید که کار با React Native چقدر آسان است. تیم React Native ابزارهای توسعه دهنده قوی و پیام های خطای معنی دار را در چارچوب قرار داده است ، بنابراین کار با ابزارهای قدرتمند بخشی طبیعی از تجربه توسعه شما است.

 

به عنوان مثال ، چون React Native ، جاوااسکریپت محض  است ، لازم نیست برنامه خود را دوباره بسازید تا تغییرات شما منعکس شود؛ در عوض ، می توانید Command + R را بزنید تا برنامه خود را دقیقاً مانند هر صفحه وب دیگر تازه مشاهده کنید. تمام دقایقی که منتظر ساختن برنامه خود هستید ، واقعاً می توانند به زمان شما افزوده شوند ، و در مقابل ، با چرخه تکرار سریع React Native  کندی در اجرای مجدد برنامه احساس نمیشود .

 

علاوه بر این ، React Native به شما امکان می دهد از ابزارهای اشکال زدایی هوشمند و گزارش خطا استفاده کنید. اگر در استفاده از ابزار توسعه دهنده مانند Chrome یا Safari  (شکل زیر ) راحت هستید ، خوشحال خواهید شد که بفهمید می توانید از آنها برای توسعه تلفن همراه نیز استفاده کنید.

Chrome developer tools and the iOS simulator.

به همین ترتیب ، شما می توانید از ویرایشگر متنی که برای ویرایش JavaScript ترجیح می دهید استفاده کنید: React Native شما را مجبور به کار در Xcode برای توسعه برای iOS یا Android Studio برای توسعه Android نمی کند.

 

پیشرفت روزمره در تجربه توسعه ،  شما را تحت تأثیر قرار می دهد ، React Native همچنین پتانسیل تأثیر مثبت بر چرخه انتشار محصول شما را دارد. به عنوان مثال ، اپل اجازه می دهد تا تغییرات مبتنی بر جاوا اسکریپت در رفتار یک برنامه بارگیری شود و هیچ چرخه بررسی اضافی لازم نیست.

 

همه این قدرت های کوچک باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما و توسعه دهندگان همکار خود می شوند و به شما این امکان را می دهند تا روی قسمت های جالب توجه کار خود متمرکز شوید و در کل پربارتر باشید.

 

استفاده مجدد از کد و اشتراک دانش :

کار با React Native بطور چشمگیری می تواند منابع مورد نیاز برای ساخت برنامه های کاربردی موبایل را کاهش دهد. هر توسعه دهنده ای که می داند چگونه کد React را بنویسد ،  با همان مهارت خاص هم اکنون می تواند وب ، iOS و اندرویدی را هدف قرار دهد . React Native با عدم نیاز به  انواع توسعه دهندگان "در زمینه های مختلف ، با تمرکز بر روی یک قابلیت به تیم شما اجازه می دهد تا سریعتر رشد و توسعه داده شده ، و دانش و منابع را به طور مؤثر به اشتراک بگذارد.

 

علاوه بر دانش مشترک ، بسیاری از کدهای شما نیز قابل اشتراک هستند. تمام کدهایی که می نویسید کراس پلتفرمی نیستند و بسته به نوع عملکردی که در یک پلت فرم خاص به آن نیاز دارید ، ممکن است گهگاه لازم باشد که در Objective-C یا Java قرار دهید. (خوشبختانه ، این خیلی بد نیست . به عنوان مثال ، برنامه Facebook Ads Manager برای آندروید ، 87٪ از مبنای کد نویسی آن با نسخه iOS ، همانطور كه در مرجع اصلی React Europe 2015 ذکر شده است ، مشترک  است .

 

چالش های استفاده از ری اکت نیتیو :

مانند هر چیز دیگری ، استفاده از React Native فاقد چالش نیست و اینکه آیا React Native مناسب برای تیم شما مناسب است یا نه ، به وضعیت فردی شما بستگی دارد.

 

بزرگترین خطر احتمالاً بلوغ React Native است ، زیرا این پروژه هنوز نسبتاً جوان است. پشتیبانی iOS در مارس 2015 منتشر شد ، و پشتیبانی آندروید در سپتامبر 2015 منتشر شد. این اسناد قطعاً فضای پیشرفت را دارد و همچنان تکامل می یابد. برخی از ویژگی های iOS و Android هنوز پشتیبانی نمی شوند ، و جامعه هنوز هم بهترین روش ها را کشف می کند. خبر خوب این است که در اکثریت قریب به اتفاق موارد ، شما می توانید برای تمام مشکلات خود راه حل پیدا کنید.

 

از آنجا که React Native یک لایه دیگر را به پروژه شما اضافه می کند ، شما می تواند اشکال زدایی مو به مو را به خصوص در تقاطع React و بستر میزبان یا همان سیستم عامل هدف انجام دهید .

 

React Native هنوز جوان است و نتایج احتمالی معمول که در کنار کار با فن آوری های جدید است ، در اینجا  نیز وجود دارد . با این حال ، به طور کلی ، فکر می کنم خواهید دید که مزایای آن از چالش های آن  بالاتر است.

 

جمع بندی :

 

React Native یک چارچوب مهیج است که توسعه دهندگان وب را قادر می سازد با استفاده از دانش JavaScript موجود خود برنامه های کاربردی موبایل قوی ایجاد کنند. توسعه سریعتر موبایل و به اشتراک گذاری کد کارآمدتر در iOS ، Android و وب را ارائه می دهد ، بدون آنکه تجربه کاربر نهایی یا کیفیت برنامه را به خطر بیاندازد. چالش آن این است که جدید است ، و هنوز هم  نیاز به توسعه بیشتر دارد . اگر تیم شما می تواند عدم اطمینان حاصل از کار با یک فناوری جدید را برطرف کند و می خواهد برنامه های تلفن همراه را بیش از یک پلتفرم توسعه دهد ، باید به React Native به طور جدی فکر کنید.

 

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید