چگونه بر استرس در برنامه نویسی غلبه کنیم

چگونه بر استرس در برنامه نویسی غلبه کنیم

چگونه بر استرس در برنامه نویسی غلبه کنیمTips on How To Deal With Programming Anxiety

چگونه بر استرس در برنامه نویسی غلبه کنیم

توسط : admin
اضطراب در محل کار همه را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما گاهی اوقات احساس می شود که برنامه نویسان بیشترین استرس را دارند. ما تقریباً در همه شرکتهای خصوصی ، با کار بیش از حد ، و سوء تفاهم ها مواجه هستیم. پروژه ها به سرعت انباشته می شوند ، جهت خلاق دائماً تغییر می یابد ، و از آنجا که هیچ کس دیگری در شرکت شغل ما را نمی فهمد ، نسبت به میزان استرس واقعاً آگاه نیستند و یا همدلی لازم را ندارند.

 

به همین دلیل ، در سال 2017 ، صنعت نرم افزار نسبت به سایر صنایع ،  بالاترین میزان استرس  کاری را دارا بود. و گرچه این وحشتناک است ، واقعاً تعجب آور نیست. استرس و کار بیش از حد اساساً کلیشه ای برای فرهنگ برنامه نویسی است. اما لازم نیست چنین باشد.

 

برای مبارزه با وضع موجود و ارائه راهکارها به برنامه نویسان برای مبارزه با استرس به روشی سالم ، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی مقابله با اضطراب برنامه نویسی آورده شده است. این نکات به شما امکان می دهد تا وضعیت روحی خود را کنترل کنید و از بروز بسیاری از مشکلات سلامتی که می تواند ناشی از استرس مزمن باشد ، مبارزه کنید.

 

از دیگران کمک بخواهید :

پروژه ها می توانند به سرعت جمع شوند و یک هفته آسوده را در عرض چند دقیقه به یک کابوس مطلق تبدیل کنند. و هنگامی که درخواست های فراوان در صندوق تسک های شما گسیل می شوند، ممکن است احساس کنید که هرگز این کار را تمام نخواهید کرد.

 

به همین دلیل مهم است که از دوستان و همکاران خود کمک بخواهید. این می تواند به معنای کمک به همکار در مسئولیتهای کاری شما باشد. از طرف دیگر ، این می تواند شامل درخواست یک دوست یا عضو خانواده باشد که در انجام کارهای خارج از محل به شما کمک کند. داشتن سیستم پشتیبانی برای غلبه بر اضطراب بسیار مهم است.

 

اکثر برنامه نویسان مستعد این موضوع هستند که از این نکته غافل شوند و خود را به درون چاهی عمیق دفن کنند. از آنجا كه ما در حل مشكلات افتخار مي كنيم که به تنهایی از عهده وظابف دشوار بر آمده ایم ، تقاضاي كمك مي تواند نوعی احساس ضعف باشد .

مهم است که به یاد داشته باشید که هرگز اینگونه نیست. استفاده از همكاران خود به عنوان منابع به شما كمك می كند تا کار شخصی شما و همچنین کیفیت کلی پروژه بالاتر برود .

 

مهلت ها اتمام کارها را صادقانه زمانبندی کنید :

راه دیگر برای کنترل کوهی از کارها در حد قابل قبول ، تعیین مهلت های صادقانه و قابل دستیابی است. در حالی که ممکن است این امر واضح به نظر برسد ، اکثر مردم از این ایده پیروی نمی کنند.

 

به عنوان مثال ، اگر قبلاً صفحه ای کامل انجام داده اید و اکنون کارفرمای شما از شما می خواهد کارهای بیشتری انجام دهید ، یک جدول زمانی دقیق برای کار خود تعیین کنید. فقط یک برنامه زمانی را برای کارفرما نگوئید که قطعا خوشحال می شوند آنها را بشنود .

 

با انجام این کار ، خود را از استرس اضافی نجات خواهید داد . اگر شما زمانبندی های صحیح را اعلام نکنید قطعا علاوه بر استرس فراوان قادر به پیاده سازی مفید و صحیح کارها نخواهید بود .

شما همچنین اعتبار خود را با کیفیت بالاتری حفظ خواهید کرد زیرا در حالی که دیگران برآوردهای غیر واقعی می دهند که در نهایت نمیتوانند آن را بر آورده کنند ، شما به طور مداوم کدی با کیفیت را به موقع تحویل می دهید.

 

احساسات خود را سرکوب نکنید :

این تا حدودی با درخواست کمک در ارتباط است ، زیرا سرکوب کردن احساسات یکی از راه های ایجاد احساس استرس و اضطراب برای دیگران است. اما گاهی اوقات ، ممکن است احساساتمان را به دلایل دیگری نیز سرکوب کنیم. مثلاً وقتی با چیزی مخالفیم .

 

سرکوب احساس اضطراب به سادگی به کسی کمک نمی کند و ابراز نگرانی های شما در مواقع خاص می تواند اطمینان حاصل کند که کل روند به طور روان اجرا می شود.

 

به جای مبارزه با اضطراب و تلاش برای پنهان نگه داشتن آن ، بهتر است آن را در آغوش بگیرید و حتی در مورد آن صحبت کنید تا با این مشکل بالقوه ناتوان کننده مقابله کنید. با این حال ، این بدان معنا نیست که به خودتان اجازه دهید از استرس استفاده کنید.

 

وقتی احساس استرس می کنید ، نباید به خودتان فشار بیاورید و وانمود کنید که استرسی ندارید .  درعوض ، باید منشأ استرس خود را پیدا کرده و برای حل آن مسئله تلاش کنید.

 

بسیاری اوقات ، فشارهای روحی که احساس می کنیم  ، فقط مربوط به یک چیز نیست. بلکه مجموعه ای از استرسهایی است که ما از آنها غافل شده ایم. به همین دلیل است که مواجه شدن با اضطراب و مقابله با آن بسیار مهم است.

 

به عنوان مثال ، اگر می دانستید که در کد شما بزودی مشکلی بوجود می آید ، منتظر نمی ماندید تا اشتباه بروز کرده و باعث ایجاد مشکلات بعدی شود . در عوض ، شما این کار را فوراً تصحیح می کردید که مسیر کد نویسی و تهیه خروجی نهایی راحت تر باشد. همین موضوع در مورد احساساتی که بر شما چیره شده نیز صدق میکند  .

 

به طور منظم ورزش کنید :

یکی از بهترین راه های مقابله با مشکلات اضطراب ، رفع آنها از طریق ورزش منظم است. از آنجا که در حالی که ورزش برای سلامتی جسمی شما مهم است ، برای حفظ سلامت روانی نیز ضروری است.

این امر به این دلیل است که فعالیت بدنی ، اندورفینهایی را تولید می کند که چیزی را که اغلب باعث بالا رفتن انرژی و کاهش استرس میشوند .

 

تمرین منظم اثرات تسکین دهنده درد و کاهش اضطراب را با سیل اندورفین ها و استفاده از سیستم اندوکانابینوئید (ECS) برای تنظیم خلق و خو و کاهش اضطراب در حین و بعد از ورزش به همراه دارد.

 

رابطه بین ورزش و ECS یک کشف جدید است ، اما این یافته به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران معمولاً تمرینات خود را با محصولات روغن مشتق شده از گیاه شاهدانه (CBD) مانند کرمهای موضعی انجام می دهند.

 

از آنجا که CBD بر روی ECS به شکلی مشابه ورزش اثر می گذارد ، اضافه کردن آن به تمرین یا روال صبح شما می تواند راهی عالی برای تمرکز و دوری از استرس باشد.

 

با این حال ، مطابق با مقاله Harvard Health ، صرفاً بیرون رفتن و لذت بردن از طبیعت می تواند برای بالا بردن روحیه شما کافی باشد. نیازی به جدا کردن مکمل ها یا حتی ریختن عرق نیست. فقط کمی حرکت و نور خورشید می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

استراحت کنید :

به اندازه همه این نکات ، بسیاری از آنها را نمی توان انجام داد در حالی که شما در اوج کار هستید. به همین دلیل ما مهمترین راه نجات را در استراحت کردن میدانیم ؛ هر چند وقت یک بار استراحت کنید.

 

مگر اینکه برای گروه انتقام جویان کد نویسی کنید ،در غیر اینصورت شغل شما در وضعیت مرگ و زندگی نخواهد بود. این بدان معناست که مهم نیست که این مهلت ها چقدر مهم به نظر برسند یا چه صحبت های در مورد کار و تخصص شما میشود ، اگر با اضطراب و فرسودگی درگیر شده باشید ،نتیجه  برای هیچ کس خوب نیست.

 

سیستم خود را برای یک ثانیه خواب بگذارید ، از میز کار خود بلند شوید و هر زمان که احساس فرسودگی می کنید ، به چیز دیگری فکر کنید. وقتی احساس کردید سر شما کمی سبک تر است و دوباره انرژی گرفتید  ،  دوباره برگردید و مشکلات خود را حل کنید.

 

مثبت اندیش باشید :

اگرچه این نکات ممکن است کل حجم کاری و فشاری که با آن مواجه هستید  را برطرف نکند ، اما امیدوارم بتواند ساعث شود  که کنترل سلامتی خود را به دست گرفته و هرگز استرس را به عنوان یک وضعیت طبیعی زندگی قبول نکنید.

 

شما این توانایی را دارید که دنیای خود را از طریق روشی که در برابر مشکلات واکنش نشان می دهید شکل دهید. با تمرین این نکات می توانید چشم انداز مثبت تری ایجاد کنید.

 

ترکیب این پیشنهادات و افزودن روشهای خاص خود برای آگاهی ذهن  و خودآگاهی می تواند به شما کمک کند تا از اضطراب و استرس  دور باقی بمانید .

 

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید