چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم ؟

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم ؟

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم ؟How to Learn Programming?

چگونه برنامه نویسی یاد بگیریم ؟

توسط : admin
برنامه نویسی پیشروی مهارتهای روز است. بر اساس آمار واقعی ، "مهندس نرم افزار" رتبه برتر مورد تقاضا در صنعت است. با توجه به تقاضای زیاد برنامه نویسان ماهر ، برای متقاضیان کار ، نحوه یادگیری برنامه نویسی برای مبتدیان ، مهم است.

 

یادگیری برنامه نویسی برای بسیاری از افراد کار دشواری است. این امر اغلب به دلیل رویکرد نادرستی است که آنها برای یادگیری برنامه نویسی اعمال می کنند. مردم آرزو می کنند برنامه های پیچیده ای بسازند ، و اغلب آنها حتی مبانی برنامه نویسی را نمی دانند. این اتفاق برای من هم افتاده.در حالیکه هیچ اطلاعاتی درباره زبان جاوا اسکریپت نداشتم مستقیما میخواستم برنامه اندروید توسط ری اکت  نیتیو بنویسم .  افراد زیادی وجود دارند که ممکن است تجربیات مشابهی داشته باشند ، و از این رو فکر می کنند که برنامه نویسی دشوار است.

 

اکنون ، وقتی درباره آن واقعه تأمل می کنم ، می فهمم که این یک مشکل بسیار متداول است. از این رو ، من می خواهم رویکردی را برای یادگیری برنامه نویسی به اشتراک بگذارم که نه تنها نا امید کننده نباشد بلکه در واقع سرگرم کننده نیز باشد ! کل فرضیه این مقاله این است که در صورت انجام  صحیح برنامه نویسی ،  یادگیری و آموزش  می تواند بسیار سرگرم کننده باشد!

 

چگونه برنامه نویسی را یاد بگیریم ؟

در این مقاله ، خواهیم دید که چگونه برنامه نویسی را به روشی مناسب یاد بگیریم. این مقاله برای کارجویان و دانشجویان مفید خواهد بود. در اینجا نقشه راه نحوه یادگیری برنامه نویسی وجود دارد که می تواند به عنوان راهنمای ویژه مبتدی برای شما باشد :

 

1- با یک زبان برنامه نویسی آشنا شوید :

راحت بودن با یک زبان برنامه نویسی اولین قدم برای یادگیری برنامه نویسی است. افراد غالباً از C ، C ++ ، Javascriptیا Python شروع می کنند. من شخصاً جاوا اسکریپت را برای شروع ترجیح می دهم ، زیرا خیلی ساده است (مثل پایتون) ، و نه از نظر کتابخانه ای کمبود دارد  مثل C).جاوا اسکریپت سریع است و از کتابخانه زیادی پشتیبانی می کند ! همچنین ، جاوا اسکریپت برای برنامه نویسی رقابتی گزینه مناسبی است زیرا بسیار سریع است و از کتابخانه استاندارد الگوی استاندارد (STL) پشتیبانی می کند. انتخاب زبان اول بر اساس علایق و اهداف شما بسیار ذهنی است. ممکن است شما علاقه مند به برنامه های فرانت اند ، بک اند ، توسعه برنامه های تلفن همراه ، توسعه بازی ، علوم داده و غیره باشید. اگر هدف اصلی شما اشتغال است ، مقالات ما کمک میکند بفهمید کدام زبان برنامه نویسی برای گرفتن بهترین شغل مناسب است ؟

 

می توانید با یادگیری اصول اولیه شروع کنید - نحو ، انواع داده ها ، متغیرها ، حلقه ها ، آرایه ها و غیره. سعی کنید مسائل ساده  را حل کنید تا با این مفاهیم اساسی آشنا شوید.

 

2-ساختار داده ها و الگوریتم ها را بیاموزید :

هنگامی که از انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نظرتان فارق شدید ، نکته بعدی که باید انجام دهید یادگیری ساختار داده ها و الگوریتم ها است. ساختار داده ها و الگوریتم ها در ایجاد توانایی مناسب مورد نیاز برای برنامه نویسی کمک می کنند. دانش در مورد ساختار داده به شما در انتخاب صحیح برای مشكلی كه شما حل می كنید كمك می كند - از همه ساختارهای داده نمی توان در همه جا استفاده كرد. هنگامی که در مورد الگوریتم ها می آموزید ، می توانید مکانیسم کار بسیاری از کارکردهای کتابخانه را بفهمید ، که در غیر این صورت ،درک آنها بسیار مشکل میشود .

 

بسیاری از دوره های آنلاین خوب وجود دارد که می توانید از طریق آن آموزش ببینید . ممکن است فکر کنید که یادگیری چگونگی کارکرد کتابخانه ها و فریمورک ها مهم نیست زیرا در نهایت از فقط از آنها استفاده می شود. این یکی از رایج ترین تصورات غلطی است که مردم دارند. درک چگونگی اجرای آنها به شما  در بهینه سازی بیشتر کد خود کمک می کند. یک وب سایت شگفت انگیز ، Visualgo وجود دارد که می توانید در واقع  با نحوه کار ساختارهای مختلف داده و الگوریتم ها را آشنا شوید .

 

3-خودتان حسابی درگیر برنامه نویسی کنید ؟

پس از یادگیری ساختار داده ها و الگوریتم ها ، باید شروع به حل مشکلات در وب سایت هایی مانند SPOJ ، Codechef ، Codeforces ، Topcoder ، Hackerrank ، Geeksforgeeks و غیره کنید. هرچه مشکلات بیشتری حل کنید ، بهتر خواهید بود. هرچند بهتر است مشکلات را در جهت افزایش دشواری حل کنیم. می توانید مشکلات را به ترتیب نزولی تعداد راه حلهای ارائه شده مرتب کنید و شروع به حل آن کنید. پس از حل حدود 100 مشکل مختلف مخلوط ، در مورد مهارت های برنامه نویسی خود اطمینان خواهید یافت.

بعد از اینکه در حل سؤالات و کد نویسی راه حل ها راحت شدید ، می توانید در مسابقات مختلف برنامه نویسی آنلاین شرکت کنید. انجام این کار مهارت های برنامه نویسی شما را بسیار بالا می برد.

 

4- یک پروژه بسازید :

اکنون که مهارت های حل مسئله و برنامه نویسی خود را ارتقا داده اید ، زمان آن رسیده که برنامه های کاربردی مفیدی ایجاد کنید. می توانید چند چارچوب محبوب توسعه وب (Django ، Flask ، Ruby on Rails, Nodejs و غیره) را انتخاب کنید و با استفاده از آن یک پروژه درست کنید. ساختن یک برنامه کاربردی به شما امکان توسعه واقعی نرم افزار را می دهد ، این همان کاری است که بیشتر برنامه نویسان انجام می دهند.

 

پس از انجام برخی پروژه های توسعه وب ، ممکن است دوست داشته باشید دست خود را در توسعه Android یا iOS امتحان کنید. خود را محدود نکنید - هر آنچه را می خواهید بیاموزید!

 

5-کاوش کنید :

هنگامی که در مورد مهارت های برنامه نویسی خود اطمینان دارید و برخی پروژه ها را ساخته اید ، اکنون باید در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر تحقیق کنید و ببینید چه چیزی شما را بیشتر جذب می کند.

 

علوم کامپیوتر یک زمینه گسترده و غنی است که دارای زیرمجموعه های جالب بسیاری است. برخی از حوزه های محبوب علوم رایانه عبارتند از: هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، رمزنگاری ، Cloud Computing ، برنامه نویسی سیستم ها ، چشم انداز رایانه ، پردازش زبان طبیعی ، Blockchain ، واقعیت مجازی ، توسعه وب ، توسعه برنامه های تلفن همراه و موارد دیگر. شما باید سعی کنید تا آنجا که می توانید زمینه های زیادی را کشف کنید تا بدانید علاقه شما در کجا قرار دارد.

 

امروزه منابع آنلاین زیادی برای مطالعه هر یک از زمینه های فوق الذکر وجود دارد. اما با وجود منابع فراوان ، پیدا کردن یک آموزش عالی از بین بسیاری از گزینه ها برای یک مبتدی دشوار است. شما میتوانید در نیلوتک منابع و مقالات متعدد و همچنین آموزش های مناسبی برای برنامه نویسی در باره جاوا اسکریپت و کتابخانه ها و فریمورک های آن به دست آورید .

هنگامی که چیزی را مطالعه کردید ، سعی کنید یک پروژه مرتبط با آن انجام دهید. پروژه ها در تقویت مفاهیم آموخته شده کمک می کنند. همچنین ،برای تکمیل کردن  یک رزومه خوب هستند.

 

در این مقاله ، ما رویکردی را برای یادگیری برنامه نویسی دیدیم. این روش یادگیری برنامه نویسی است .  از آنجا که شما این مقاله را می خوانید ، تصور می کنم شما در مورد یادگیری برنامه نویسی جدی هستید ، که این یک خبر خوب است! امیدوارم این مقاله مفید واقع شده باشد . اگر سوالی دارید زیر همین پست با من در میان بگذارید .

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید