انتشار نسخه ۴٫۰ بتا زبان تایپ اسکریپت

انتشار نسخه ۴٫۰ بتا زبان تایپ اسکریپت

انتشار نسخه ۴٫۰ بتا زبان تایپ اسکریپتTypeScript 4.0 beta is here

انتشار نسخه ۴٫۰ بتا زبان تایپ اسکریپت

توسط : admin
مایکروسافت اولین نسخه بتا را برای TypeScript 4.0 اعلام کرد . جدیدترین نسخه این زبان TypeScript 3.9 بود که در ماه گذشته منتشر شد.

 

TypeScript 3.9 پیشرفت هایی را در زمینه سرعت و تجربه کاربری  معرفی کرده بود. TypeScript 4.0 از الگوی مایکروسافت پیروی میکند و در تلاش است اقدام به معرفی ویژگی های جدیدی کرده که باعث ایجاد تغییر در نسخه های قدیمی تر نشود  .

نسخه جدید تغییرات زیادی را اضافه نمی کند ، اما ویژگی های جدیدی از قبیل variadic tuple types،labeled tuple elements ،class property inference from constructors ، کوتاه شدن عملگرهای انتصاب ،JSX سفارشی  و موارد دیگر را اضافه می کند.

چند تغییر عمده که در این نسخه گنجانده شده است عبارتند از: تغییرات "lib.d.ts" ، خطاهایی که در زمان  override رخ میدهند، عملگرهای اختیاری برای "حذف" و همچنین از رده خارج کردن node factory ها  میباشند .

 

مایکروسافت ادامه داد :  "نسخه بتا ما را به اولین قدم در TypeScript 4.0 می برد و اگرچه نسخه جدیدی را به ارمغان می آورد ،اما مضطرب نباشید - هیچ تغییر بزرگتر از معمولی وجود ندارد. فلسفه ما در تحول TypeScript همواره این بوده است كه مسیری را برای به روزرسانی فراهم  كند كه تغییرات جدید ، اختلال در کدهای گذشته را به حداقل برساند و در عین حال ، در صورت لزوم ، انعطاف پذیری خود را در قالب فلگ به عنوان خطا به کاربر ارائه می دهیم. به همین دلیل ، ما با مدل نسخه سازی مشابه نسخه های قبلی خود ادامه می دهیم ، بنابراین نسخه 4.0 فقط ادامه روندی طبیعی از نسخه TypeScript 3.9 است. "

 

پیش بینی می شود انتشار نسخه  TypeScript 4.0 در تاریخ 4 آگوست  و نسخه نهایی برای 18 آگوست  انجام شود .

 

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید