چگونه می توان به یک توسعه دهنده Front End (فرانت اند) تبدیل شد

چگونه می توان به یک توسعه دهنده Front End (فرانت اند) تبدیل شدHow to Become a Front End Developer

چگونه می توان به یک توسعه دهنده Front End (فرانت اند) تبدیل شد

توسط : admin
توسعه دهنده Front End یکی از داغترین گزینه های شغلی در حال حاضر است ، اما توسعه front end چیست؟ به طور خلاصه ، این بخشی از توسعه وب است که با طراحی رابط (های) مرتبط است که به کاربران امکان می دهد با یک وب سایت یا برنامه وب تعامل داشته باشند.

 

قبل از اینکه ما بیشتر به بحث در مورد مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده فرانت برویم ، ابتدا کمی درباره توسعه وب صحبت میکنیم.

 

توسعه وب به طور خلاصه

خوب ، اینترنت - وب سایت ها و برنامه های وب - دو طرف دارد. قسمت فرانت یا سمت سرویس گیرنده و قسمت عقب یا بک اند سمت سرور. در حالی که باطن برای کاربران نامرئی است ، اما قسمت فرانت است که از طریق آن همان تعامل با یک وب سایت یا برنامه وب است.

 

توسعه دهندگان Front End متخصصانی هستند که مسئولیت طراحی و پیاده سازی رابط ، واسطه را دارند که کاربران می توانند از طریق آن با وب سایت یا برنامه وب ارتباط برقرار کنند.

روند توسعه وب با طراحان وب آغاز می شود که ظاهر و طراحی یک وب سایت را طراحی می کنند. در مرحله بعدی ، یک توسعه دهنده فرانت یا یک توسعه دهنده فول استک ، با استفاده از کد ، ابزار و فناوری ،عملکرد وب سایت را پیاده سازی میکنند.

 

سپس توسعه دهندگان Backend یا توسعه دهندگان فول استک ، توسعه زیرساخت های مجازی مورد نیاز برای پشتیبانی از وب سایت یا برنامه وب مانند پایگاه های داده را بر عهده می گیرند.

 

کد frontend در داخل مرورگر کاربر اجرا می شود در حالی که کد مربوط به توسعه backend در سرور وب اجرا می شود. گذشته از توسعه ، یک توسعه دهنده frontend همچنین تضمین می کند که:

 

 • هیچ مشکلی یا خطایی در جلو وجود ندارد.
 • طراحی وب دقیقاً همان شکلی است که قرار است باشد.
 • طراحی وب در سیستم عامل های مختلف و مرورگرهای وب ثابت است.

در حال حاضر ، دو قسمت توسعه فرانت و بک اند  همپوشانی دارند ، خصوصاً به نفع قسمت فرانت. دلیل این امر این است که بسیاری از کارهایی که به طور سنتی در حوزه توسعه back-end قرار می گیرند اکنون توسط توسعه دهندگان front-end انجام می شوند. بنابراین ، توسعه front-end بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند.

 

چرا ما به توسعه دهنده Front-End نیاز داریم؟

این روزها اینترنت با سرعتی بی سابقه در حال رشد است و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. افراد از اینترنت برای موارد زیر استفاده می کنند:

 

 • ارتباطات
 • کسب اطلاعات و دانش.
 • یادگیری و مطالعه.
 • پرداخت قبوض.
 • در حال اداره مشاغل.
 • خرید و غیره

اینترنت به رسانه ای پر از داده برای همه تبدیل شده است. گردآوری مشاغل و مشتریان ، برقراری ارتباط افراد با دوستان و خانواده و غیره.

هر روز کاربران بیشتری به اینترنت می پیوندند تا از آن بهره مند شوند. کاربران جدید به معنای تقاضای بیشتر و در نتیجه ، وب سایت ها و برنامه های وب بیشتر میشوند. این درنهایت به توسعه دهندگان فرانت بیشتر و همچنین قسمتهای بک اند بیشتری نیاز دارد. معمولاً یک توسعه دهنده فرانت مسئول این موارد است:

 

 • کار در راستای یک طراح وب یا تیم طراحی وب و تصمیم گیری در مورد طراحی وب و ساختار وب .
 • ارائه ویژگیهایی که تجربه کاربر را افزایش می دهند.
 • ایجاد تعادل بین زیبایی شناسی و عملکرد.
 • اطمینان از عملکرد کامل رابط کاربری در دستگاه های تلفن همراه.
 • حفظ ثبات نام تجاری در سراسر وب سایت / برنامه وب.
 • بهینه سازی صفحه وب برای مقیاس پذیری و سرعت برتر.

 

تکنولوژی ها و ابزارهای فرانت اند

توسعه Front End به مجموعه گسترده ای از ابزارها و فن آوری ها نیاز دارد. هر یک از آنها بخشی جدایی ناپذیر از توسعه خط مقدم مدرن است. مانند این موارد :

 

1. HTML و CSS

بدون HTML و CSS پیش زمینه ی هیچ توسعه ای  امکان پذیر نیست. این دو فناوری - HyperText Markup Language و Cascading Style Sheets - به عنوان پایه های اساسی کدگذاری وب عمل می کنند.

 

بدون CSS و HTML ، هیچ طراحی وب ، متن قالب بندی شده ، رسانه ، و حتی تصاویر ساده وجود ندارد. ایجاد حتی ابتدایی ترین وب سایت ها نیاز به دانش کافی از CSS و HTML دارد.

هر شخصی که قصد دارد یک توسعه دهنده وب درجه یک باشد ، باید درک قوی و تجربه دقیق CSS و HTML را داشته باشد. بهترین چیز در مورد یادگیری ، این است که درک این دو فناوری ساده است. بنابراین ، توانایی کار در این موارد فقط در چند هفته ایجاد می شود.

 

2. زبانهای برنامه نویسی/جاوا اسکریپت

مهم نیست که چه هدفی انجام می شود ، وقتی که صحبت از توسعه وب می شود ، چه frontend یا backend ، کد نویسی ضروری است.

اگرچه بیش از چند زبان برنامه نویسی برای توسعه backend در دسترس است ، اما زمانی که توسعه frontend برای وب در نظر گرفته شده باشد هیچ چیزی برتر از JavaScript نیست. برای توسعه frontend که برای تلفن همراه در نظر گرفته شده است ، ما C # ، Java و Swift داریم.

استفاده از CSS ، HTML و JavaScript به شما امکان می دهد برنامه های وب اصلی و حتی پیشرفته را توسعه دهید. استفاده از جاوا اسکریپت در وب سایت های پایه ای که فقط با استفاده از HTML و CSS ساخته شده اند می تواند از نظر عملکرد معجزه آسا باشد.

JavaScript برای همه موارد از افزودن نقشه با پشتیبانی از به روزرسانی های بی درنگ و ادغام بازی های ساده گرفته تا افزایش قابلیت استفاده از یک یا چند رابط کاربر استفاده می شود.

J.S. - جاوا اسکریپت به عنوان "زبان برنامه نویسی محبوب وب" شناخته می شود. اگرچه یک زبان برنامه نویسی وب است ، اما فناوری هایی مانند Node.js امکان توسعه برنامه های مستقل با استفاده از JS را فراهم می کنند. این زبان از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است ، از این رو صرف نظر از دیدگاه شغلی شما ، یادگیری JavaScript برای هر برنامه نویسی سودمند است ، خواه فرانت و هم بک اند .

 

3- فرانت اند/فریمورکهای جاوااسکریپت

چارچوب ها کدنویسی را آسان تر و سریعتر انجام می دهند. چارچوب های Frontend به طور خاص برای توسعه سمت کلاینت طراحی شده اند. بیشتر وب سایت ها با همان مجموعه عناصر CSS شروع می شوند. از این رو ، چارچوب های نمایشی باعث صرفه جویی در وقت و تلاش شما می شوند. بوت استرپ یکی از محبوب ترین چارچوب های frontend است. با رویکرد موبایل فرست به ساخت وب سایت کمک می کند. سایر گزینه های محبوب Frontend شامل:

 

React Js

Vue Js

AngularJS (چارچوب JS)

Svelte

در واقع بیشتر فریم ورک های frontend فریم ورک های JavaScript هستند. آنها ساختار کد JS را به راحتی در دسترس قرار می دهند تا عملکرد را بر اساس آن بسازند. ده ها چارچوب JS برای ارائه اهداف مختلف وجود دارد. برخی دیگر از محبوب ترین چارچوب های JS عبارتند از:

 

EmberJS

MeteorJS

 

توسعه دهندگان Frontend از چارچوب های JavaScript با کتابخانه های JS مانند Backbone.js ، jQuery و ReactJS برای به حداقل رساندن تلاش و به حداکثر رساندن بهره وری استفاده می کنند.

4. jQuery

jQuery یک کتابخانه JS است که مدیریت رویدادها و کنترل  درخت DOM را آسان می کند. تقریبا 3/4 از 10 میلیون وب سایت برتر از jQuery استفاده می کنند. این کتابخانه  مجموعه ای از برنامه های افزودنی و افزونه است که با JavaScript سرعت پیشرفت را افزایش می دهد. jQuery معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

 • تنظیم مجدد و تغییر اندازه خودکار طرح های شبکه.
 • شمارنده های شمارش معکوس.
 • تکمیل خودکار فرم جستجو.

 

5. CSS Preprocessors

توسعه دهندگان Frontend از پیش پردازنده های CSS برای سرعت بخشیدن به کدنویسی CSS استفاده می کنند. آنها در حالی که کار با آنها ساده تر و مقیاس پذیر است ، به اضافه کردن قابلیت های اضافی به کد CSS کمک می کنند.

 

همانطور که از نام آن پیداست ، پیش پردازنده های CSS قبل از انتشار کد مشابه در وب سایت ، کد CSS را پردازش می کنند و همین کد را به نسخه متفاوتی از مرورگر و قالب بندی شده تبدیل می کنند. از آنجا که پردازنده های پیش پردازنده CSS یک مفهوم پیشرفته توسعه خطوط فرانت است ، برای استفاده از آن باید مجموعه مهارت های خوبی را ایجاد کنید.

 

اگرچه چندین پیش پردازنده CSS در دسترس است ، دو گزینه اصلی در تقاضا LESS (Leaner Style Sheets) و SASS (Syntactically Awesome Style Sheets) هستند.

 

6. RESTful APIs و Services

مجموعه دیگری از مفاهیم پیشرفته مربوط به توسعه مقدماتی ، API ها و خدمات RESTful هستند.

 

رابط برنامه نویسی برنامه یا API امکان افزودن قابلیت را به وب سایت ها می دهد. از طرف دیگر ، REST یک معماری سبک وزن برای ساده سازی ارتباطات شبکه از طریق وب است.

 

اگرچه از نظر فنی پیچیده است ، اما مفهوم REST را می توان به سادگی به عنوان مجموعه ای از رهنمودها و روشهایی که زمینه ارتباط موثر وب سرویس را ایجاد می کند ، درک کرد. API ها و سرویس هایی که از معماری REST پیروی می کنند به عنوان API ها و خدمات RESTful نامیده می شوند.

 

اینها در وب سایتها و برنامه های وب مدرن نقش مهمی دارند. اگرچه ما می توانیم از سرویس های وب استفاده کنیم که به RES پایبند نیستند.

 

چگونه می توان به یک توسعه دهنده Front End تبدیل شد؟

هشدار: برای ورود و موفقیت در قلمرو توسعه وب باید سرسخت و مصمم باشید. این کار نیاز به تمرین های فراوان ، داشتن دانش بنیادی و رشد قاطع دارد.

آماده هستید که از مسیر تبدیل شدن به یک توسعه دهنده جلویی مطلع شوید؟ خوب ، پس آماده باشید برای درک آسانتر همه چیز ، ما در قسمت های مختلف مراحل را بررسی خواهیم کرد. درست مانند سایر راه های شغلی ، توسعه فرانت با یادگیری شروع می شود:

 

مرحله 01: توسعه front-end را بیاموزید

شما با سه فناوری حیاتی برای یادگیری و تسلط بر مهارت توسعه فرانت شروع خواهید کرد:

 

CSS - مسئول ظاهر یک وب سایت / webapp است.

HTML - مسئول آنچه در مورد یک وب سایت / برنامه وب است. شبیه اسکلت انسان است.

JavaScript - سیستم عصبی یک وب سایت (در حال کار). مسئول جنبه چگونگی یک وب سایت / برنامه وب است.

انبوهی از زبان ها و فن آوری های برنامه نویسی برای انجام توسعه وب سایت و برنامه های وب ، مانند چارچوب های jQuery و JavaScript وجود دارد. مرحله بعدی یادگیری همان است. روش های مختلفی برای یادگیری توسعه فرانت وجود دارد ، از جمله:

 • حضور در وبینارها
 • در دوره های آنلاین ثبت نام کنید.
 • گذراندن آموزشهای آنلاین.
 • خواندن کتابها
 • تماشای دروس ویدئویی.

 

تا آنجا که می توانید مقالات مربوط به توسعه front-end را بخوانید. با این کار پیچیدگی های ساخت یک وب سایت را خواهید آموخت. سرانجام ، شما می توانید از چندین فناوری به کار رفته در توسعه فرانت مسلط شوید .

 

شما می توانید یک یا تعداد زیادی دوره آموزشی توسعه  فرانت شرکت کنید. بسیار خوب است که از افراد باتجربه در یک محیط مناسب یاد بگیرید. شما می توانید در یک کلاس مبتدی یا در یک دوره آنلاین شرکت کنید. یکی یا بسیاری را به دلخواه خود انتخاب کنید.

 

مرحله 02: شروع به ساخت پروژه های واقعی کنید

هنگامی که سطح خوبی از یادگیری توسعه فرانت را انجام دادید ، وقت آن است که آن را امتحان کنید. اکنون ، شما باید شروع به توسعه پروژه های واقعی کنید. چندین مسئله وجود دارد که تا زمانی که شروع به انجام آن نکنید با آنها روبرو نخواهید شد. اینها را نمی توان با یادگیری درک کنید بلکه با تمرین  میتوان یاد گرفت.

 

از کوچک شروع کنید ، با ساخت رابط های پایه کوچکتر شروع کنید. در نهایت ، به سمت رابط های پیچیده تر حرکت کنید. از اشتباه کردن نترس اینها مهم هستند. هرچه بیشتر اشتباه کنید ، فرصت بهتری برای یادگیری با تمرین خواهید داشت.

 

اگر نمی دانید دقیقاً از کجا شروع کنید ، با پروژه های رایگان و آموزشی موجود در اینترنت شروع کنید. آنها را مطالعه کنید. پس از آن ، آنها را اصلاح و نیشگون بگیرید تا مفاهیم خود را بروز کنید. امروز ، چندین کامپایلر آنلاین در دسترس است. اگر می خواهید خود را از بهم ریختگی سیستم خود نجات دهید ، از آنها استفاده کنید.

 

منابع بسیاری بصورت آنلاین و پولی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا از پیشرفت یادگیری پشتیبانی کنند. که شامل Codeacademy ، freeCodeCamp ، hackr.io ، Tutorialspoint و YouTube در میان ده ها مورد دیگر است.

 

مرحله 03: رزومه خود را بسازید

تمام پروژه هایی که به تنهایی به اتمام رسانده اید ، به ویژه پروژه هایی که مهارت و توانایی شما را نشان می دهند ، باید به رزومه اضافه شوند. شما باید روزمه توسعه دهنده frontend خود را ایجاد کنید. روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد و بنابراین ، شما تصمیم می گیرید که چگونه این کار را انجام دهید.

 

می توانید در LinkedIn و سایر درگاه های شغلی نمایه ایجاد کنید. آثار خود را به نمایه خود اضافه کنید و به طور توصیفی درباره آنها بنویسید. اگر رسانه های اجتماعی را دوست ندارید ، یک رزومه سنتی تهیه کنید.

 

مرحله 04: برای یک شغل توسعه front end یا کارآموزی اقدام کنید / شروع به ارائه خدمات خود به عنوان یک توسعه دهنده front-freelance کنید

 

گذراندن دوره کارآموزی به عنوان یک توسعه دهنده سطح مقدماتی راهی عالی برای یادگیری و کسب درآمد است. با انجام این کار ، در هنگام نقش داشتن در انجام پروژه ها ، از افراد با تجربه یاد می گیرید.

 

بله ، وقتی به عنوان کارآموز کار می کنید درآمد ناچیزی کسب می کنید اما از طرف دیگر ، برای پرش روی هواپیما به مدارک کمتری نیاز دارید. علاوه بر این ، شما در ابتدا نیازی به پول ندارید. ابتدا یادگیری و تجربه را در اولویت قرار دهید.

 

پس از گذراندن دوره کارآموزی ، می توانید به دنبال شغل تمام وقت باشید و یا شروع به ارائه خدمات خود به عنوان فریلنسر می کنید. مدتی طول می کشد تا اولین کار شغلی یا پروژه مستقل خود را انجام دهید. بنابراین ، صبور باشید و به کار خود ادامه دهید.

 

مرحله 05 - فن آوری ها و ابزارهای بیشتر را بیاموزید

برای اینکه با چشم انداز همیشه در حال پیشرفت صنعت فناوری اطلاعات مرتبط باشید ، باید در جریان آخرین پیشرفت ها باشید. شما باید به گسترش مهارت ها و فن آوری های خود که می توانید با آنها کار کنید ادامه دهید. برخی از فناوری هایی که می توانید یاد بگیرید برای پیشرفت حرفه ای توسعه پیش روی خود عبارتند از:

 

1. خط فرمان (Command Line)

رابط های مدرن ساخته شده اند تا از طریق بصری با آنها تعامل داشته باشند. ایده کاهش تلاش و حداکثر راحتی هرچه بیشتر است. با این حال ، این برای کاربر است. به عنوان یک توسعه دهنده ، در صورت نیاز باید بتوانید با رابط های متنی کار کنید. که با استفاده از خط فرمان تحقق می یابد.

 

هر برنامه نویس / توسعه دهنده پیشرفته به خوبی با مفهوم CLI یا Command Line Interface آشنایی دارد. Shell به شما امکان دسترسی به یک سیستم عامل و انجام چندین کار مانند نمایش فایل ها و پیمایش در سیستم فایل را از طریق رابط متن را می دهد.

 

2. سیستم های کنترل نسخه (VCS)

توسعه نرم افزار و وب سایت مدرن از مفهوم CI / CD یعنی ادغام مداوم و تحویل / استقرار مداوم بهره می برد. این بدان معنی است که نسخه های به روز شده منتشر می شوند و به طور مداوم با تکرارهای کوچکتر استفاده می شوند.

 

برای مدیریت موثر موارد فوق ، ما سیستم های کنترل نسخه داریم. VCS به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بدون نگرانی در مورد شکستن کل کد ، تغییرات کوچکتر را به راحتی اعمال و بررسی کنند. چندین سیستم کنترل نسخه وجود دارد اما مشهورترین آنها عبارتند از:

 

 • Apache Subversion
 • AWS CodeCommit
 • Beanstalk
 • GitHub
 • Mercurial

 

3. NodeJS

Node.js یک محیط زمان اجرای JavaScript است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های مستقل JS بسازند. این یک نرم افزار منبع باز و چند پلتفرمی است که امکان اجرای کد JS در خارج از مرورگر وب را دارد.

 

به دنبال مفهوم جاوا اسکریپت در همه جا ، NodeJS در بالای موتور Chrome V8 ساخته شده است. این یکپارچه سازی توسعه برنامه های وب با تسهیل توسعه فرانت و بک است.

 

4. زبان های برنامه نویسی

زبانهای برنامه نویسی متنوعی وجود دارد. هر یک از آنها کم و بیش با دیگران متفاوت است. در حالی که برخی از آنها مجموعه خاصی از مفاهیم را در اولویت قرار می دهند ، برخی دیگر ممکن است کاملاً از آن صرف نظر کنند. از این رو ، هرچه بیشتر زبان برنامه نویسی یاد بگیرید ، برنامه نویس بهتری خواهید شد.

 

چشم انداز آینده برای توسعه دهندگان Front End

با توسعه بی وقفه اینترنت ، رشد توسعه فرانت فقط قرار است ادامه یابد. دستگاه های همراه قبلاً از نظر کاربرد و اولویت از سایر دستگاه ها پیشی گرفته اند. بنابراین ، توسعه وب امروزی رویکرد اول موبایل اولویت دارد.

 

توسعه دهندگان از انواع مختلف امروزه فرصت های فراوانی برای یادگیری و کسب درآمد دارند. هرچه دنیای دیجیتال بیشتر و گسترده تر و یکپارچه تر می شود ، نیاز به توسعه دهندگان در آینده بیشتر می شود.

 

شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Front End

مانند هر راه شغلی دیگر ، توسعه فرانت طیف وسیعی از توانایی ها و مهارت ها را می طلبد. دامنه این توانایی ها به نقش شغلی بستگی دارد. این موارد به شرح زیر خلاصه می شود:

 

ضروری :

 • مدرک دیپلم / کارشناسی / کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر یا رشته های مرتبط.
 • توانایی ارتباطی شفاف و دقیق.
 • درک خوب CSS سمت سرور.
 • توانایی حل مسئله.
 • مهارت در برنامه نویسی.

اضافی :

 • درک اساسی از مدیریت.
 • تجربه طراحی گرافیک ، مانند Adobe Photoshop.
 • درک SEO.
 • توانایی کار در API ها و خدمات RESTful.

 

جمع بندی

این خلاصه این نوشتار در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده frontend است. اکنون می توانید در مسیری گام بردارید که مانند یک متخصص حرفه ای به یک توسعه دهنده تمام عیار frontend تبدیل شوید.

توجه داشته باشید که توسعه وب یک مسیر شغلی همیشه در حال پیشرفت است که به رشد مداوم و گسترش دانش و مهارت فرد نیاز دارد. بنابراین ، برای بهتر شدن به کار خود ادامه دهید. فراموش نکنید که داستان موفقیت خود را با ما در میان بگذارید. ما دوست داریم آن را از زبان شما بشنویم.آرزوی بهترین ها برای شما.

برچسب ها

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید