بهترین کتابخانه ها و فریمورک های جاوااسکریپت در سال 2021

بهترین کتابخانه ها و فریمورک های جاوااسکریپت در سال 2021Top JavaScript Frameworks and Libraries to Check out in 2021

بهترین کتابخانه ها و فریمورک های جاوااسکریپت در سال 2021

توسط : admin
در حال حاضر ، JavaScript به عنوان یکی از پرطرفدارترین زبانهای برنامه نویسی در وب شناخته می شود. همانطور که توسط W3Tech گزارش شده است ، 97.1٪ از کل وب سایت ها از آن به عنوان زبان برنامه نویسی سمت کلاینت استفاده می کنند.

 

از دیگر زمینه های اجرای آن می توان به توسعه برنامه های موبایل ، بازی های وب و توسعه برنامه های دسک تاپ اشاره کرد.

 

لازم به ذکر است که جاوا اسکریپت یک فناوری ثابت نیست. برعکس ، به طور مداوم در حال تکامل است ، به این معنی که تقریباً روزانه تعداد کمی از چارچوب ها و کتابخانه ها معرفی می شوند. گاهی اوقات انتخاب مواردی که بیشتر از همه مناسب پروژه شما باشد دشوار است.

برای سهولت کارها ، ما پستی را آماده کردیم که محبوب ترین کتابخانه ها و برنامه های افزودنی JavaScript را پوشش می دهد. بنابراین چه چیزی در JavaScript در سال 2021 رواج دارد؟ بگذارید ببینیم!

 

فریمورک های فرانت اند

 

 • NEXT.JS 
  یک چارچوب سطح پیشرفته در بالای کتابخانه React ایجاد شده است تا روند pre-rendering آسان شود. نکته مهمتر این است که ، Next.js به شما امکان می دهد تا یک برنامه با صفخات رندر سمت سرور و یا استاتیک ایجاد کنید.
 • NUXT.JS
  در حال حاضر ، تقریباً همه کسانی که با Next.js آشنا هستند. نام Nuxt.js را نیز شنیده اند. nuxt چارچوبی است که توسعه دهندگان از آن برای ایجاد برنامه های یکپارچه در دو طرف فرانت و بک استفاده می کنند. از Nuxt.js همچنین می توان برای ایجاد صفحات ثابت HTML استفاده کرد.
 • GATSBY
  گتسبی یک ایجاد فریمورک برای ایجاد سریع وب سایت های تجارت الکترونیکی ، صفحات فرود ، برنامه های کاربردی pwa و غیره است.
 • VUEPRESS
  ابزاری غنی از ویژگی برای ساخت برنامه های تک صفحه ای با استفاده از Vue که برای ادغام آسان با هر نوع کتابخانه JS موجود طراحی شده است. تمام صفحات تولید شده توسط VuePress دارای HTML ثابت استاتیک از قبل رندر شده هستند که بارگیری اولیه سریعتر را فراهم می کند.

 

فریمورک های بک اند

 

NestJs

 

یک چارچوب منبع باز برای ایجاد برنامه های وب Node.js مقیاس پذیر. Nest.js با TypeScript ساخته شده است اما سازگاری با JavaScript مدرن را نیز حفظ کرده است. معماری آن متضمن قابلیت اطمینان و مدولار بودن کد است.

Express.js

 

چارچوب Node.js که روند توسعه API بک اند را تسریع کرده و بسیار با دقت طراحی شده است تا اضافه کردن ویژگی هایی مانند مسیریابی اصلی ، پیکربندی میان افزار ، موتور الگو و ... را آسان کند.

Fastify


Fastify  جایگزینی با سربار کمتر برای Express.js است. مجموعه ای از دکوریتورهای TypeScript را برای سهولت استفاده مجدد و جداسازی کد ارائه می دهد.

 

Socket.io 

 

یک چارچوب realtime که امکان ارتباط دو طرفه بین کلاینت های وب را فراهم می کند. این فریمورک از مالتی پلکس ، فضای نام پیام ها و تشخیص قطع ارتباط پشتیبانی می کند.
 

 

کتابخانه ها

 

 • LitElement. یک کتابخانه کوچک برای ایجاد مولفه های سبک وزن وب که از lit-html برای رندر async استفاده می کند.
 • Date-fns یک جایگزین سبک برای Moment.js است. یک مجموعه ابزار قدرتمند برای تجزیه و تحلیل ، دستکاری و قالب بندی داده های JavaScript است.
 • RxJS کتابخانه برنامه های افزودنی واکنشی برای ایجاد برنامه های async و مبتنی بر رویداد با استفاده از observable stream  است.
 • Yup. یک برنامه ساز برای مدل سازی اعتبار سنجی های پیچیده و وابسته که از طراحی برنامه های type-based  بهره می برد.
 • Agenda.js. یک کتابخانه برنامه ریزی جاب های سبک در Node.js با پشتیبانی داخلی MongoDB میباشد.
 • Bull یک کتابخانه Node که یک صف سریع و قوی مبتنی بر Redis ایجاد می کند. Bull ، در حالی که در TypeScript نوشته شده است ، می تواند با جاوا اسکریپت Vanilla نیز استفاده شود.
 • Jest یک کتابخانه کاملاً مستند ، غنی از ویژگی و عملکرد سریع برای mock و  spy در تست های واحد است.
 • Commander.js کتابخانه رابط خط فرمان برای ایجاد CLI در Node.js است. به طور گسترده ای برای تجزیه پیام ورودی برای دستورات و آرگومان ها استفاده می شود.

   

 

 

 

برچسب ها

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید