چگونه مهارت های برنامه نویسی را در رزومه خود لیست کنیم.

چگونه مهارت های برنامه نویسی را در رزومه خود لیست کنیم.How to List Programming Skills on a Resume

چگونه مهارت های برنامه نویسی را در رزومه خود لیست کنیم.

توسط : admin
تصمیم گیری در مورد بهترین طرح برای بخش مهارت های رزومه برنامه نویسی شما می تواند در نمایش دقیق صلاحیت شما در یک کارفرما تأثیرگذار باشد. با به کارگیری نکات مفید ، می توانید موثرترین روش قالب را که حرفه ای بودن شما را به عنوان یک برنامه نویس افزایش می دهد ، کشف کنید.

 

در این مقاله ، بررسی میکنیم که چرا دانستن اینکه چگونه می توانید مهارت های برنامه نویسی خود را در رزومه خود بنویسید و همچنین یک راهنمای گام به گام ، الگوها و مثالها برای کمک به شما در ایجاد یک بخش مهارت برنامه نویسی حرفه ای ، مهم است.

 

چرا نوشتن مهارت های برنامه نویسی در یک رزومه مهم است؟

مهارت های برنامه نویسی برای رزومه شما مهم است زیرا سطح مهارت فنی شما را در زمینه مهارت شما نشان می دهد. آنها از مهارت های نرم (بین فردی) مانند جزئیات گرا بودن یا یک ارتباط برقرار کننده عالی متفاوت هستند. مهارت های برنامه نویسی به اثبات ارتباط مدارک شما با موقعیت شغلی خاص کمک می کند و می تواند عاملی تعیین کننده در انتخاب یا عدم انتخاب کارفرما برای همکاری با شما باشد.

 

چگونه مهارت های برنامه نویسی را در یک رزومه لیست کنیم

چندین فاکتور وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید مهارت های برنامه نویسی را در رزومه خود با موفقیت بنویسید. این مراحل را برای روند نوشتن رزومه خود اعمال کنید:

 

1. شرح کار را مرور کنید

اولین قدم در تصمیم گیری درباره اینکه چگونه باید مهارت های برنامه نویسی خود را در رزومه خود بنویسید ، بررسی آگهی استخدام اصلی برای موقعیتی است که قصد دارید در آن اقدام کنید. برای برجسته کردن مهارت های خاص و مرور سطح تجربه ای که برای تکمیل کارآمد کار لازم است ، از مطالعه شرح شغل استفاده کنید.

 

2. مهارت های فنی خود را با شغل مورد نظر مقایسه کنید

پس از بررسی آگهی شغلی ، مقایسه کنید که چگونه مهارت های برنامه نویسی فعلی و سطح تجربه شما با درخواست کارفرما ارتباط دارد. اگر شرح در آگهی شغلی منعکس کننده شرایط شما نیست ، سایر زمینه های مهارت را در نظر بگیرید که می توانید از آنها برای معرفی خود به عنوان یک کاندیدای قابل اعتماد برای این سمت استفاده کنید.

 

3. با خود صادق باشید

شما می خواهید مطمئن شوید که با خود و کارفرمایی که رزومه خود را برای او ارسال می کنید صادق هستید. اطمینان حاصل کنید که در میزان مهارت خود مبالغه نکنید یا زبانهای برنامه نویسی را که با آنها آشنایی ندارید ، قرار ندهید.

 

اگر مدارک تحصیلی شما با شرایط شرح شغلی مطابقت ندارد می تواند نمایش نادرستی از شما به عنوان یک نامزد باشد. به دنبال فرصت هایی باشید که با تمام پیشنهادات شما مطابقت داشته باشد.

 

4. قسمت مهارت های خود را در بالای رزومه خود قرار دهید

شما باید قسمت مهارت های خود را در بالای رزومه خود قرار دهید تا کارفرمایان بتوانند فوراً مدارک شما را بررسی کرده و از شما بعنوان یک کاندید مناسب برای پیگیری استفاده کنند.

 

 اگر نمی خواهید بخش خلاصه ای را در زیر سربرگ وارد کنید، مهارت های برنامه نویسی خود را مستقیماً در زیر سربرگ و جزئیات تماس قرار دهید. اگر می خواهید یکی از آنها را وارد کنید ، مهارت های برنامه نویسی خود را دقیقاً زیر بیانیه یا خلاصه ای از معرفی خود قرار دهید.

 

5. ابتدا پیشرفته ترین مهارت های خود را سازمان دهید

با سازماندهی پیشرفته ترین مهارت های خود قبل از مهارت هایی که سطح متوسط یا ابتدایی را دارند ، می توانید یک کارفرما را به ادامه خواندن رزومه خود ترغیب کنید. اگر آنها از طریق رزومه نامزدی در مرحله اسکیمینگ باشند ، داشتن نه تنها مهارت برنامه نویسی مورد نیاز بلکه سطح مهارت مورد نظر در آن مناطق می تواند تعیین کند که آیا آنها برای مصاحبه با شما تماس می گیرند یا نه.

 

6. مهارت های خود را به ابزار ، زبان و سیستم عامل طبقه بندی کنید

به جای اینكه مهارت های برنامه نویسی خود را به سادگی در قالب نامرتب و گلوله دار فهرست كنید ، به اینكه آنها زبان برنامه نویسی ، ابزار یا سیستم عامل در نظر گرفته می شوند ، آنها را از هم جدا كنید. این کار می تواند مهارت های سازمانی شما را نشان دهد و همچنین مهارت شما را به طور مشخص برای کارفرما ترسیم کند.

 

7. مهارت ها را در کنار سالها تجربه و سطح مهارت قرار دهید

این ممکن است گزینه خوبی برای یک برنامه نویس با تجربه کار در صنعت باشد. اگر شما یک برنامه نویس سطح ابتدایی هستید که می خواهید برای یک موقعیت سطح پایین اقدام کنید ، لیست اینکه هفت سال تجربه کار با HTML دارید ممکن است برای کارفرمایان واقع بینانه به نظر نرسد.

 

8- قالب بندی را بر اساس شرایط فعلی خود تنظیم کنید

در مورد نکته فوق ، حتماً قسمت مهارت های خود را متناسب با مهارت های فعلی برنامه نویسی ، سطح تجربه و موقعیت شغلی مورد استفاده خود تنظیم کنید. تا زمانی که این سه عنصر را در نظر بگیرید ، می توانید مدارک تحصیلی خود را به شکلی قالب بندی کنید که بتواند قابلیت اشتغال شما را افزایش دهد.

 

نکاتی برای مواردی که باید در بخش مهارت های برنامه نویسی خود بگنجانید

در اینجا چند مولفه وجود دارد که برای ایجاد بخش مهارتهای برنامه نویسی در رزومه مفید است.

 

  • سربرگ: از سرصفحه به عنوان وسیله ای برای تعریف بخش و آنچه به آن آدرس می دهد استفاده کنید. عناوینی مانند مهارت های اصلی ، مهارت های برنامه نویسی یا مهارت های فنی می توانند به مدیر استخدام کمک کنند تا دقیقاً آنچه را در این بخش قرار دارد ، شناسایی کند.
  • دسته بندی های افقی: با ایجاد دسته بندی های افقی به جای دسته بندی های عمودی ، از فضای افقی استفاده کنید. این می تواند به از بین بردن فضای خالی رزومه شما کمک کند و در عین حال از نظر زیبایی نیز متناسب باشد.
  • مهارت های فنی: تا آنجا که می توانید مهارت های مرتبط را که نشان دهنده صلاحیت شما هستند ، ذکر کنید. می توانید زبان های برنامه نویسی ، ابزارها یا سیستم عامل هایی را که با آنها آشنایی دارید ، قرار دهید.
  • سطح مهارت: سطح تجربه خود را با هر مهارت برنامه نویسی به عنوان مبتدی (متبحر) ، متوسط ​​یا پیشرفته طبقه بندی کنید. شما باید پیشرفته ترین مهارت های خود را در قسمت بالای مهارت خود قرار دهید تا مدیران استخدام ابتدا همه کاره ترین ویژگی های شما را ببینند.
  • سالها تجربه: همچنین می توانید تعداد سالهای تجربه کار با زبانهای برنامه نویسی خاص را نیز در نظر بگیرید.

 

 

لیست مهارت های برنامه نویسی: الگوها و مثالها

در اینجا سه الگو و مثال آورده شده است که می توانید به عنوان راهنمای بخش مهارت های برنامه نویسی خود استفاده کنید. حتماً این نمونه ها و گزینه های الگو را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید:

 

قالب 1

هدر یا سر صفحه
زبان برنامه نویسیسیستم عاملابزار
زبان 1سیستم عامل 1ابزار 1
زبان 2سیستم عامل 2ابزار 2
زبان 3سیستم عامل 3ابزار 3
زبان 4سیستم عامل 4ابزار 4

 

مثال 1

موارد اصلی برنامه نویسی
زبان برنامه نویسیسیستم عاملابزار
HTMLLinuxDreamweaver
XMLMac OS XOracle SQL
JavascriptWindows 10Ultra Edit
++CApple IOSJ Builder

 

قالب 2

هدر
زبان برنامه نویسیسطح مهارت
مهارت 1عنوان سطح
مهارت 2عنوان سطح
مهارت 3عنوان سطح
مهارت 4عنوان سطح

 

مثال 2

هدر
زبان برنامه نویسیسطح مهارت
HTMLپیشرفته
XMLپیشرفته
Javascriptپیشرفته
++Cمتوسط

 

قالب 3

هدر
زبانتعداد سال تجربهسطح تجربه
مهارت 1تعداد سالسطح تجربه
مهارت 1تعداد سالسطح تجربه
مهارت 1تعداد سالسطح تجربه
مهارت 1تعداد سالسطح تجربه

 

مثال 3

هدر
زبانتعداد سال تجربهسطح تجربه
HTML+10 سالپیشرفته
XML+7 سالپیشرفته
Javascript+4 سالپیشرفته
++C+2 سالمتوسط

 

 

برچسب ها

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید