برای توسعه موبایل native یا hybrid ؟ کدام را انتخاب کنیم؟

برای توسعه موبایل native یا hybrid ؟ کدام را انتخاب کنیم؟What to Choose between Native or Hybrid Development

برای توسعه موبایل native یا hybrid ؟ کدام را انتخاب کنیم؟

توسط : admin
امروزه ، یک برنامه تلفن همراه بخشی غیر قابل تعویض در هر کسب و کاری است که قصد دارد با استفاده از فن آوری های مدرن برای ایجاد روابط قوی با مشتریان استفاده کند.

 

با در نظر گرفتن نقش فزاینده ای که دستگاه های تلفن همراه در زندگی مردم بازی می کنند ، هیچ چیز غیر عادی نیست که برنامه های تلفن همراه به شرکت ها کمک می کنند تا 24 ساعته و 7 روز هفته با مشتری ها در ارتباط باشند و یک تجربه عالی را برای آنها فراهم کنند.

 

 

حتی اگر کاملاً مطمئن باشید که یک برنامه تلفن همراه چیزی دقیق است که می تواند باعث رونق کسب و کار شما شود ، هنوز یک قدم تا آغاز مراحل توسعه فاصله دارید. شما باید یک تصمیم مهم بگیرید و از بین توسعه برنامه های تلفن همراه هیبرید و نیتیو یکی را انتخاب کنید. شما می توانید بر اساس اهداف و منابع موجود خود این تصمیم را بگیرید. در این مقاله ، سعی خواهیم کرد مزایا و معایب هر دو روش را بیان کنیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام گزینه برای شرکت شما بهتر کار خواهد کرد.

 

برنامه های تلفن همراه نیتیو و هیبرید به طور خلاصه

اول از همه ، بسیار مهم است که درک کنیم در جهان توسعه تلفن همراه هیچ راه حل متناسب با همه وجود ندارد. هم برنامه های ترکیبی و هم برنامه های تلفن همراه نیتیو ، نکات مثبت و منفی دارند که ممکن است در تصمیم نهایی تأثیر بگذارد. به شرایط خاصی بستگی دارد که کدام گزینه برای یک شرکت بهتر کار خواهد کرد.

 

Native Apps (برنامه های بومی)

با توجه به توسعه برنامه های تلفن همراه نیتیو و هیبریدی ، باید ویژگی مهم برنامه های بومی را بخاطر بسپاریم. آنها فقط برای یک سیستم عامل ساخته شده اند ، بنابراین فناوری های کاربردی متفاوت خواهند بود. به منظور مدیریت توسعه برنامه های موبایل آندروید ، مهندسان می توانند از Java یا Kotlin استفاده کنند ، Swift یا Objective-C برای توسعه iOS مورد نیاز است. شرکتهایی که معمولاً این رویکرد را انتخاب می کنند ، ضرورت ساخت همزمان دو برنامه را دارند. واضح است که روند مهندسی طولانی تر است و به تلاش بیشتری نیاز دارد. اما نتیجه نهایی عالی است. مشتریان می توانند تجربه پاسخگوتر و سریعتر داشته باشند. عملکرد بهتر مزیت برنامه های موبایل پیچیده ای است که با انیمیشن و رندر سرو کار دارند. علاوه بر این ، امنیت داده یکی دیگر از ویژگی های مفید است. از آنجا که به دنبال تفاوت بین برنامه های بومی و ترکیبی هستیم ، بیایید چارچوب های احتمالی را بررسی کنیم.

 

فن آوری های توسعه iOS

Objective-C : این زبان برنامه نویسی به دلیل تجربه عالی توسعه ، کتابخانه های موجود و تعداد زیادی متخصص شناخته شده است. Objective-C یک چارچوب کامل است که با سایر فناوری های برنامه نویسی نیز سازگاری دارد. با وجود این مزایا ، ما متوجه می شویم که زبانهای جدیدی ظاهر می شوند و بعضی اوقات توانایی پشتیبانی از جدیدترین ویژگی ها را ندارند.

 

Swift. این یک چارچوب برنامه نویسی نسبتاً جدید است که توسط اپل معرفی شده و به گزینه دیگری برای ساخت برنامه های بومی iOS تبدیل شده است. توسعه دهندگان به عملکرد سریعتر آن اشاره کرده اند و یادگیری و کار با آن آسان تر است. این زبان به طور مداوم در حال توسعه است به همین دلیل ممکن است فاقد برخی مولفه ها باشد. با این حال گفته می شود که ممکن است در آینده جایگزین Objective-C شود.

 

فن آوری های توسعه آندروید

جاوا زبان برنامه نویسی که نه تنها در درجه اول برای برنامه های تلفن همراه Android بلکه برای اهداف دیگر استفاده می شود. بیشتر توسعه دسک تاپ و وب بر پایه جاوا است. این به یک سیستم خاص از ابزار تبدیل شده است ، توسعه دهندگان به یک کتابخانه قدرتمند دسترسی دارند. این زبان به ساده سازی روند کلی برنامه نویسی کمک می کند. با این حال ، برنامه های کاربردی در جاوا به حافظه بیشتری احتیاج دارند و عملکرد کمتری نسبت به سایر فریم ورک ها دارند.

Kotlin - یک زبان برنامه نویسی است که به طور خاص برای کار با ماشین مجازی جاوا و جاوا توسعه یافته است. به همین دلیل ، استفاده از آن برای توسعه برنامه های Android توسط Google پشتیبانی و تأیید می شود. یکی از اصلی ترین مزایای Kotlin نسبت به جاوا معمولی این است که رابط نوع آن امکان کار با اینترفیس ها را فراهم می کند. این واقعیت زمان برنامه نویسی مورد نیاز برای ساخت برنامه برای Android را کاهش می دهد. اکنون به عنوان جایگزینی برای کامپایلر جاوا استاندارد برای Android Studio گنجانده شده است. Expedia ، Square ، Pinterest و Flipboard را می توان از جمله نمونه های بارز شرکت هایی دانست که از Kotlin برای برنامه های اندرویدی خود استفاده می کنند.

 

مزایای توسعه برنامه های نیتیو

 • عملکرد بهتر - هنگامی که ما عملکرد ترکیبی در مقابل برنامه های بومی را تجزیه و تحلیل می کنیم ، واضح است که برنامه های بومی سریعتر خواهند بود. آنها با چارچوبی ساخته شده اند که بومی سیستم عامل است.
 • محافظت از داده ها - ایمن سازی برنامه نیتیو بسیار آسان تر است. این مزیتی است که بسیاری از شرکتها علاقمند به تأمین مشتریان خود به ویژه در بخشهای سازمانی ، fintech و برنامه هایی با اطلاعات حساس هستند.
 • عملکرد کلی - برنامه توانایی اتصال مهم ویژگی های سخت افزاری دستگاه و پایگاه های داده مختلف را دارد. دیگر نیازی به پلاگین یا ابزار اضافی نیست.
 • تجربه مشتری - قطعاً عملکرد بالایی خواهند داشت. علاوه بر این ، آنها می توانند در حالت آفلاین کار کنند ، که هنوز هم مورد بحث نمونه های برنامه ترکیبی است.
 • درک مطلب - توسعه دهندگان از همه نقاط قوت و ضعف استفاده از فن آوری های کاملاً ثابت آگاه هستند. آنها به یافتن رویکرد صحیح برای دریافت نتایج مطلوب نهایی کمک خواهند کرد.

 

معایب توسعه برنامه های نیتیو

با دقت در بررسی لیست معایب توسعه برنامه های بومی ، ممکن است به پلتفرم انتخابی نیز بستگی داشته باشد.

 • وقت گیر و هزینه بر - برای ساختن یک نرم افزار پیچیده قطعاً به زمان نیاز دارد  توزیع کاربران در دو سیستم عامل اصلی ، میزان کار و آزمایش مورد نیاز را دو برابر می کند تا دو برنامه جداگانه برای iOS و Android فعال باشد.
 • پایگاه کد توزیع شده - داشتن برخی از ویژگی های غیر قابل دسترس برای iOS یا Android یک عمل بدنام است که حتی در سال 2019 جای خود را دارد. این به دلیل محدودیت در بودجه یا محدودیت های سیستم عامل اتفاق می افتد. گاهی اوقات ، برنامه در App Store می تواند برای سالها رها شود در حالی که نسخه Android به روزرسانی منظم را دریافت می کند و بالعکس. از طرف دیگر ، برنامه ترکیبی توسعه دهندگان را ترغیب می کند تا با رابط کاربری دقیق تر به UI و ویژگی ها نزدیک شوند و فقط ویژگی هایی را ارائه دهند که می توانند روی هر دو سیستم عامل کار کنند.

 

Hybrid Apps(برنامه های ترکیبی)

برنامه تلفن همراه یک مرحله مهم بهبود برای تجارت شما است. وقتی تصمیم به ایجاد برنامه ترکیبی گرفتید ، باید فرایند توسعه آن را یاد بگیرید ، همه ویژگی ها را بررسی کنید و نقاط قوت و ضعف را دریابید. این نرم افزار در اصل به عنوان یک وب سایت در نظر گرفته می شود که در ظروف قرار می گیرد. بنابراین هر برنامه ترکیبی برای دستیابی به ویژگی های اساسی و همچنین درگیر کردن وسایل شخص ثالث برای آن باید از API های ویژه طراحی شده استفاده کند. این برنامه ها به منظور دریافت فایلهای تمام صفحه HTML و JavaScript با استفاده از موتور رندر مرورگرهای داخلی سیستم عامل ، از یک کنترل مشاهده وب استفاده می کنند.

 

فن آوری های مورد استفاده برای توسعه برنامه های ترکیبی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، شرکتهای توسعه دهنده موبایل با ترکیبی از فناوریها کار می کنند. سه چارچوب محبوب برای توسعه برنامه ترکیبی وجود دارد:

 

React Native: فیس بوک این فناوری منبع باز را برای سازگاری بین پلت فرم ایجاد کرده است. رابط کاربری ساده شده به طور قابل ملاحظه ای عملکرد بارگذاری مجدد را افزایش داده است. React Native بیشتر به دلیل کم بودن زمان توسعه مورد استفاده قرار می گیرد. مهندسان نرم افزار به یونیت های آماده برای استفاده دسترسی دارند ، با این حال ، این چارچوب ممکن است فاقد مولفه های خاصی باشد. هم فیس بوک و هم انجمن ها بطور منظم آن را به روزرسانی می کنند.

Xamarin : چارچوب مبنع باز توسط مایکروسافت به شدت پشتیبانی و نگهداری می شود. آنها اخیراً رویکرد توسعه جدیدی را ارائه داده اند که دسترسی کد را در سراسر سیستم عامل امکان پذیر می کند. این به بهبود سرعت توسعه و نگهداری ساده کمک کرده است. توسعه دهندگان می توانند از منطق مشترک استفاده کنند ، با این حال ، مقررات UI برای هر سیستم عامل خاص باقی خواهد ماند. Xamarin با گرافیک پیچیده سر و کار نخواهد داشت اما برای برنامه های ساده مناسب است. این فناوری معمولاً برای پروژه هایی با هدف تجارت انتخاب می شود.

Ionic: این چارچوب برنامه های تلفن همراه را با فناوری های استاندارد وب مانند JavaScript ، CSS ، HTML ، Angular و ... تولید می کند. توسعه دهندگان همچنین دارای بسیاری از مولفه های UI قابل دسترسی هستند که استفاده از آنها ساده است. توسعه زمان به اندازه همه چارچوب های دیگر برای مثالهای برنامه ترکیبی عالی است. علی رغم تمام مزایا ، نگهداری ممکن است دشوارتر باشد. Ionic افزونه های زیادی را اعطا می کند ، بنابراین هنگام بروز مشکل ، ممکن است نیاز به تنظیمات اضافی دستی داشته باشد.

 

در حالی که برنامه های بومی و برنامه های ترکیبی را با هم مقایسه می کنید ، باید به طور کامل همه نکات مثبت و منفی روند توسعه را پیدا کنید. تمام فن آوری های ذکر شده در بالا با ویژگی های زیر مشخص می شوند:

 

مزایای توسعه برنامه های ترکیبی

 

 • Single code base : این مزیتی است که باعث ایجاد تمام مزایای زیر می شود. برنامه های ترکیبی توسط شرکت ها و توسعه دهندگان ترجیح داده می شوند زیرا می توانند در هر دو سیستم عامل عملکردی مشابه داشته باشند. به دلیل عملکرد مشترک کد ، نیازی به ساخت دو کد جداگانه برای iOS و Android نخواهد بود.
 • هزینه کمتر : این شرکت می تواند ضمن ایجاد خط مشی برای استفاده از یک اپلیکیشن موبایل ، ضمن پرداختن به کاربران در سیستم عامل های مختلف ، پس انداز بزرگی کند. شما این نیاز را دارید که یک تیم با برخی از مهارت ها در هر دو استخدام کنید ، اما تنها مهارت کافی در توسعه وب کافی است. هزینه های شما تقریباً برابر با ساختن تنها یکی است که برای اجرا در همه جا طراحی شده است.
 • ساخت و آزمایش ساده تر : تیم سریعتر به نتیجه مورد انتظار می رسد. آنها به طور جداگانه با هر سیستم عامل برخورد نمی کنند. کد یک بار ایجاد می شود و زمان آزمایش نیز کاهش می یابد.
 • نگهداری آسان تر : تمام تغییرات و به روزرسانی های مورد نیاز به طور همزمان در هر دو سیستم عامل حفظ می شوند. این نه تنها برای توسعه دهندگان بلکه برای کاربران نیز مناسب است. رفع بسیاری از مشکلات از طرف سرور امکان پذیر است و کاربر فقط به صورت خودکار به روزرسانی ها را دریافت می کند.
 • زمان تحویل سریعتر : همانطور که در بالا ذکر کردیم ، نیازی به داشتن دو تیم iOS و Android یا یک تیم بزرگ متقابل نیست ، فقط باید یک تیم حرفه ای نسبتاً کوچک پیدا کنید. آنها می توانند محصولی هوشمندانه در بازار ایجاد کنند که برای کاربران مختلف جالب باشد. برنامه های ترکیبی خود را به عنوان محتوای گرا توصیه کرده اند.

 

معایب توسعه برنامه های ترکیبی

 • کارایی محدود شده : چارچوب برنامه ترکیبی به پلاگین هایی که به ویژگی های دستگاه متصل هستند بستگی دارد. گاهی اوقات توسعه دهندگان برای دستیابی به عملکرد خاص دستگاه مجبورند آنها را دستی ایجاد کنند.
 • اتصال به اینترنت : در مورد کارایی برنامه ترکیبی در مقابل برنامه بومی ، یک تفاوت قابل توجه وجود دارد. چارچوب برنامه ترکیبی نیاز به اتصال منظم به اینترنت دارد. برخی از توابع در صورت عدم اتصال کاربر در دسترس نخواهند بود.

 

ترکیبی در مقابل بومی. انتخاب بین دو گزینه خوب

وقتی نگاه دقیق تری به برنامه های بومی و ترکیبی بیندازیم ، مزایای هر دو روش مشهودتر خواهد شد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ویژگی های اصلی این روش ها را با نیازها و انتظارات شرکت خود مقایسه کنید. به عنوان مثال ، برنامه های بومی امنیت و ایمنی عالی داده ها را فراهم می کنند. بنابراین ، آنها انتخاب خوبی برای شرکتهایی هستند که با داده های حساس یا اطلاعات مالی کار می کنند.

از طرف دیگر ، قابلیت cross-platform ارائه شده توسط برنامه های ترکیبی وجود دارد. این ویژگی برای شرکت های نوپایی که بودجه محدودی دارند و می خواهند تا آنجا که ممکن است کاربران را تحت پوشش خود قرار دهند بسیار عالی عمل خواهد کرد. مهم است که درک کنیم ماهیت برنامه های ترکیبی و بومی نیست که تعیین می کند تجارت شما موفقیت آمیز باشد یا خیر. نکته مهم توانایی توسعه دهندگان در ساختن آنها به خوبی و توانایی مطابق با نیازهای شما با فرصتی است که هر دو گزینه ارائه می دهند.

 

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا تفاوت بین برنامه های بومی و ترکیبی را پیدا کرده و انتخاب صحیح برای شما آسان تر شده باشد. هر نوع مزایایی دارد که برای برخی از پروژه ها ضروری است. علاوه بر این ، با توجه به قابلیت های توسعه خود می توانید فناوری مورد نظر خود را انتخاب کنید. با در نظر گرفتن همه این معیارها ، می توان نتیجه گرفت که هر روش متناسب با مورد خاصی است. وظیفه شما این است که مهمترین معیارها را ترسیم کنید و فراموش نکنید که با متخصصان مشورت کنید. این بهترین روش برای انتخاب است زیرا هر تیم واجد شرایط توسعه دهندگان ابتدا به شما گوش می دهند و بعداً می توانند راه حل را توصیه کنند.

 

برچسب ها

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید