Nextjs در بهبود سئو چگونه به ما کمک میکند

Nextjs در بهبود سئو چگونه به ما کمک میکند

How Next.js can help improve SEO

توسط : admin
چند روش برای ساخت برنامه های مدرن وجود دارد ، دو مورد از رایج ترین برنامه ها شامل برنامه های تک صفحه ای و برنامه های ارائه شده توسط سرور است.

 

برنامه های تک صفحه ای می توانند برای برنامه هایی که به عملکرد بهتر نیاز دارند ، بسیار مفید باشند. اگرچه گوگل در مورد نحوه پردازش برنامه های تک صفحه ای توسط خزنده آنها به روزرسانی هایی انجام داده است ، اما هنوز هم نتایج SEO مناسبی نداریم. برنامه های ارائه شده در سمت سرور می توانند نتایج بهتری در موتورهای جستجو به دست آورند و هنوز هم عملکرد بسیار مناسبی دارند.

 

انتشار برخی از چارچوب های جذاب جاوا اسکریپت ، مانند Next و Gatsby ، منجر به ایجاد برنامه های بیشتری در سمت سرور شده است. بیایید چند دلیل را ببینید که چرا برنامه های تک صفحه ای در برخی موارد ، به ویژه برای برنامه هایی که وابستگی زیادی به SEO دارند ، بهترین انتخاب نیستند.

 

مشکل برنامه های تک صفحه ای (SPA)

چیزی که قبل از انتخاب ساخت برنامه های تک صفحه ای یا برنامه های ارائه شده در سمت سرور باید به آن توجه کنید ، محتوایی است که می خواهید نشان دهید.

برنامه های تک صفحه ای

 

یک برنامه تک صفحه ای (SPA) ، برنامه ای است که هر بار که محتوای جدیدی ارائه می شود از یک صفحه HTML جدید ارائه نمی شود ، اما با دستکاری JavaScript در DOM به صورت پویا تولید می شود. از آنجا که دیگر نیازی به بارگیری یک صفحه HTML جدید نیست ، هر زمان که بخواهیم موارد موجود در صفحه تغییر میکنند ، مشکل SEO در SPA چیست؟

مشكل سئو در SPA این است كه این صفحات تولید شده توسط این نرم افزارها نمی توانند به درستی توسط موتورهای جستجو ایندکس شوند ، كه متفاوت از برنامه های ارائه شده در سمت سرور است. SPA فقط یک فایل HTML اولیه را ارائه می دهد ، بنابراین موتورهای جستجو نمی توانند محتوا را فهرست بندی کنند زیرا در یک برنامه تک صفحه ای JavaScript را دارید که HTML جدید را هر زمان تغییر می کند تولید می کند. اگرچه SPA دارای مزایای بسیار دیگری مانند عملکرد ، صرفه جویی در وقت و پهنای باند ، پاسخگویی بهتر در دستگاه های تلفن همراه ، افزایش عملکرد در کندترین ارتباطات اینترنتی و غیره است.

 

با برنامه های ارائه شده در سمت سرور ، به ویژه با Next.js ، می توانید یک برنامه کاربردی ایجاد کنید و همزمان SEO خوبی داشته باشید.

 

SEO (search engine optimization)

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است که فعالیت بهینه سازی وب سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک بیشتر از موتورهای جستجو را شامل میشود. سئو شامل بسیاری از تکنیک ها و جنبه های مختلف است که ما باید به آنها توجه کنیم تا وب سایت خود را جذاب تر و در دسترس موتور جستجو قرار دهیم.

 

Next.js

Next.js یک چارچوب React برای ساخت برنامه های React استاتیک تولید شده و ارائه شده توسط سرور است. نکست جی اس مزایای زیادی برای کمک به ما در ایجاد و مقیاس گذاری برنامه های ما دارد ، مانند پیکربندی صفر ، تقسیم خودکار کد ، آماده برای تولید ، خروجی های استاتیک و غیره.

 

با استفاده از Next.js فقط با ایجاد یک برنامه جدید می توانید با گام های ساده به نتیجه خوب SEO برسید. این یک ویژگی خاص از Next.js نیست ، بلکه از برنامه های ارائه شده در سمت سرور است.

سایت نیلوتک نیز توسط next.js  پیاده سازی شده است.

بیایید با Next.js مثالی بزنیم و ببینیم چگونه کار می کند.

 

با استفاده از دستور "Create Next App" می توانید یک برنامه جدید Next.js را ایجاد کنید:

 

npx create-next-app

 

پس از ایجاد پروژه خود ، ممکن است متوجه شوید که این پروژه تفاوت هایی با سایر بویلرپلیت های معروف مانند Create React App دارد. هر صفحه از برنامه های شما در داخل پوشه صفحات میزبانی می شود و هر صفحه به عنوان یک جز React تعریف می شود.

 

برای ایجاد یک مسیر جدید در داخل برنامه خود ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فایل جدید در داخل پوشه pages ایجاد کنید و یک مولفه React جدید برای آن ایجاد کنید:

 

// pages/about.js
const About = () => (
 <div>
  <h1>About page</h1>
 </div>
);
export default About;

 

توجه: همانطور که شروع به ساختن برنامه خود می کنید ، می توانید برخی از آمارهای سئو را مشاهده کنید ، Lighthouse برای این کار مفید است.

 

ایجاد یک برنامه جدید با استفاده از Next.js بسیار آسان است. بیایید به چند روش برای بهبود SEO با Next.js و بهبود نتایج ارگانیک در جستجو بپردازیم.

 

SEO را با Next.js بهبود ببخشید

استفاده از Next.js نتیجه SEO شما را بسیار بهبود می بخشد ، اما هنوز هم باید به جنبه های دیگر برنامه خود توجه کنید. در اینجا مواردی ذکر شده است که برای بدست آوردن نتیجه خوب سئو باید به آنها توجه کنید:

 

متاتگ ها (Meta tags)

 

برچسب های متا داده های مربوط به صفحه شما را به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان وب سایت ارائه می دهد ، آنها می توانند نحوه مشاهده سایت شما در نتایج جستجو را تحت تأثیر قرار دهند و در اینکه آیا به سایت شما دسترسی پیدا می کنند یا خیر تفاوت ایجاد می کند. فقط در کد قابل مشاهده هستند ، اما بخش مهمی از برنامه هایی هستند که می خواهند نتایج SEO را اولویت بندی کنند.

 

یک متا تگ اساساً به موتورهای جستجو می گوید محتوای آن صفحه خاص چیست ، دقیقاً مربوط به آن صفحه است و موتور جستجو چگونه باید آن را نشان دهد.

 

Next.js یک کامپوننت داخلی برای افزودن برچسب های متا به سر صفحه دارد:

import Head from 'next/head'

 

برای درج یک برچسب متا در یک صفحه خاص ، از مولفه head داخلی ساخته شده استفاده کرده و متا تگ خاص را اضافه کنید:

 

import Head from 'next/head'

const Example = () => {
 return (
  <div>
   <Head>
    <title>Example</title>
    <meta name="viewport" content="initial-scale=1.0, width=device-width" />
   </Head>
   <p>Hi Next.js!</p>
  </div>
 )
}

export default Example

 

یک نکته خوب در مورد مولفه Head ساخته شده این است که وقتی می خواهید یک متا تگ جدید اضافه کنید ، و می خواهید مطمئن شوید که این متا تگ کپی نخواهد شد ، می توانید از ویژگی کلید استفاده کنید وکه فقط یک بار تولید می شود:

 

<meta name="viewport" content="initial-scale=1.0, width=device-width" key="viewport" />

 

با استفاده از برخی از برچسب های متا در برنامه خود می توانید به نتیجه SEO خوبی برسید. در اینجا لیستی از برخی از برچسب های مهم متا وجود دارد که باید برای بهبود نتایج SEO خود استفاده کنید.

 

همین حالا در برنامه خود بررسی کنید و ببینید آیا از برچسب های متا (و موارد مناسب) استفاده می کنید یا خیر. این کاملاً می تواند تفاوت چشمگیری در نتیجه سئو سایت شما ایجاد کند و ترافیک ارگانیک شما را بهبود بخشد.

 

کیفیت عملکرد (Performance)

بازدیدکنندگان نمی خواهند یک بار تا ابد صبر کنند تا صفحه شما بارگیری شود. عملکرد باید مهمترین نگرانی هنگام ساخت برنامه باشد. عملکرد در واقع یک عامل حیاتی برای سئو است.

 

موتورهای جستجو ، به ویژه Google ، از اولین محتوای (FCP) صفحه شما به عنوان معیار عملکرد حیاتی استفاده می کنند. سنسور FCP زمان شروع بارگیری صفحه تا زمان ارائه هر قسمت از محتوای صفحه بر روی صفحه را اندازه می گیرد. صفحه ای با عملکرد ضعیف First Contentful Paint منجر به یک نتیجه SEO بد خواهد شد.

 

برای اندازه گیری برخی از معیارها مانند FCP یا LCP (بزرگترین رنگ محتوایی) می توانید از Next.js استفاده کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید ایجاد یک جز component برنامه سفارشی و تعریف عملکردی به نام reportWebVital است:

 

// pages/_app.js
export function reportWebVitals(metric) {
 console.log(metric)
}

 

هنگامی که مقادیر نهایی هر یک از معیارها در صفحه به پایان رسید ، تابع reportWebVital فعال خواهد شد.

 

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اندازه گیری عملکرد در برنامه های Next.js کسب کنید. در اینجا می توانید لیستی از نکاتی را که  برای به دست آوردن نتیجه خوب FCP  باید بهبود ببخشید، پیدا کنید.

 

SSL certificate

در آگوست 2014 ، گوگل HTTPS را به عنوان یک سیگنال رتبه بندی اعلام کرد. پروتکل انتقال Hypertext Secure (HTTPS) به کاربران شما هنگام اشتراک اطلاعات با شما ، یک لایه محافظت اضافی می دهد.

 

برای استفاده از HTTPS ، باید گواهی SSL (لایه های سوکت امن) داشته باشید. یک گواهینامه SSL بسیار خوب گاهی گران است. چگونه می توانید در برنامه Next.js خود به طور رایگان گواهی SSL داشته باشید؟

 

برای استقرار می توانید از یک بستر ابری مانند Vercel استفاده کنید. Vercel همچنین شرکتی است که Next.js را ایجاد کرده است ، بنابراین ادغام آن بسیار ساده است. برای استقرار برنامه Next.js با استفاده از Vercel ، فقط Vercel CLI را نصب کنید:

 

yarn global add vercel

 

و در داخل پروژه خود ، آن دستور را اجرا کنید:

 

vercel

 

پروژه شما به طور پیش فرض با استفاده از گواهی SSL در Vercel مستقر می شود.

 

محتوا بسیار مهم است

نمایش محتوای خود به روش صحیح به مشتریان ، تفاوت زیادی ایجاد می کند. ارائه یک تجربه خالص به مشتری، اصلی ترین نگرانی و اولویت هر توسعه دهنده است.

 

کل تصمیم گیری در مورد استفاده از یک برنامه تک صفحه ای به جای ارائه شده از سمت سرور یا بالعکس ، باید در مورد محتوایی باشد که می خواهید نشان دهید و هدف اصلی است که می خواهید با مشتریان خود به دست آورید.

 

هدف Next.js ارائه یک برنامه ارائه شده توسط سرور React است ، و با این کار ، به سطح خوبی از SEO ، UX ، عملکرد و غیره دست می یابیم. این می تواند به شرکت ها و توسعه دهندگان کمک کند تا وب سایت ها و پروژه های خود را بهبود بخشند و ترافیک ارگانیک بیشتری از موتورهای جستجو  دریافت کنند.

 

اکنون زمان خوبی برای شروع استفاده از Next.js و باز کردن قفل قدرت برنامه های ارائه شده در سمت سرور است ، آنها واقعا شگفت انگیز هستند و می توانند به شما و شرکت شما کمک زیادی کنند. تعجب خواهید کرد ، تضمین می کنم.

 

 

جمع بندی

در این مقاله ، درباره Next.js و اینکه چگونه می تواند به دستیابی به نتایج خوب SEO در برنامه های مدرن کمک کند ، بیشتر یاد گرفتیم. ما همچنین به طور کلی در مورد SEO و نکات مهمی که باید به آنها توجه کنیم مانند متا تگ ها ، عملکرد ، گواهی SSL و غیره یاد گرفتیم.

 

 

برچسب ها

نظرات :

در عرض چند دقیقه برای ایجاد حساب

کاربری خود اقدام کنید


اکنون حساب کاربری خود را ایجاد کنید!


ایجاد حساب کاربری

با ثبت نام در نیلوتک از آخرین بروز رسانی های آموزش ها و مقالات سایت مطلع شوید